2 Wolves - Shelter

2 Wolves – Shelter

2 Wolves - Shelter
Země: Finsko
Žánr: gothic / doom / melodic death metal
Datum vydání: 24.10.2014
Label: Inverse Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Inverse Records

Finští 2 Wolves tedy v žádném případě nezahálí. Za svou krátkou kariéru, která započala v roce 2011, stihli již tři studiová alba. Debut “Gentlemen, Please” vyšel hned v prvním roce jejich fungování, o rok později následoval “Men of Honour” a nyní, po dvou letech od svého předchůdce, je tady “Shelter”, které dostává zemi svého původu. Finsko je doslova protkáno melodiemi a 2 Wolves nejsou výjimkou.

Asi nejjednodušší představení hudby, kterou posluchač na “Shelter” dostane, je kombinace mezi gothic metalem, doom metalem a melodickým death metalem, ačkoli ten je spíše okrajovou záležitostí, kterou kapela zmiňuje jen kvůli growlingu jednoho ze zpěváků, který tvoří jakýsi protipól k hlavnímu melodickému vokálu. Je škoda, že pánové si mezi sebou vokální linky nějak rozumně nedělí, protože v reálu to dopadá tak, že v refrénu se melodicky hladí a ve slokách se zpívá oběma hlasy zároveň, což znemožňuje oběma nějak výrazně vyniknout. Dokázal bych si představit, že profláklejší, ale efektnější střídání obou protichůdných poloh by hudbě 2 Wolves slušelo daleko víc. Takhle zní spousta skladeb velmi podobně a je těžké se v nahrávce nějak orientovat.

Tomu taky napomáhá fakt, že většina písní se odehrává v pomalejším tempu a vyloženě rychlá skladba, která by “Shelter” nějak oživila, bohužel nepřichází. Při prvních posleších to ještě není nijak na škodu, protože povedené refrény několika válů jsou opravdu líbivé a zábavné (“Surrounding Fields and Stars in the Sky”, “Visitors”), ale netrvá dlouho a i té největší devízy alba (samozřejmě, že je to charakteristická severská melodičnost) se přejíte. Albu prostě schází něco víc než jen další variace stokrát omleté téma; něco, díky čemu bych se k “Shelter” mohl pravidelně vracet. No, a protože to “něco” u 2 Wolves neslyším, tak nemůžu hodnotit výš než průměrně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.