Brainstorm - Firesoul

Brainstorm – Firesoul

Brainstorm - Firesoul
Země: Německo
Žánr: power metal
Datum vydání: 4.4.2014
Label: AFM Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

Je to sice tristní neznalost, ale pokud mě paměť nešálí, tak jsem doposud neslyšel byť jen jedinou desku německý power metalistů Brainstorm, kteří se díky své tvrdé práci dokázali vypracovat mezi přední představitele tohoto stylu ve své zemi, ačkoli nedosáhli velikosti Blind Guardian, Helloween nebo Rage. Jubilejní novinka “Firesoul” tak ve mně vzbuzovala neurčitá očekávání, kdy jsem vlastně pořádně nevěděl, co čekat, ačkoli jakousi teoretickou znalost tvorby Brainstorm samozřejmě mám.

“Firesoul” mě ihned zaujalo ostře kytarovým zvukem, kdy se nesahá po vzoru zbytku power metalové scény zbytečně po klávesách a orchestrálních aranžích kdykoli se kapela rozhodne navodit atmosféru něčeho rádoby většího, ale Brainstorm sází na živelný a hutný sound, z něhož si dokážu úplně jasně představit, jak dobře a silově budou jednotlivé skladby znít v živém provedení.

Celkem desítka písní má svou hlavní devízu v kombinaci masivních kytarových riffů a skvělého vokálu Andyho B. Francka, jenž nezní ani ve vyšších polohách jako obyčejný power/speed metalový eunuch a jeho hlas úplně fantasticky zapadá jak do ostřejší jízdy ve stylu “Shadowseeker”, stejně jako do pomalejší “Recall the Real”, která mě překvapila skvělou stavbou a postupně nastavenou gradací, jež umocňuje pocit, že se v ní stále něco zajímavého děje. A ono se děje. A nejen v “Recall the Real”. Většina písní šlape na přechodu mezi rychlejším až střednětempým rychlostním stupni a díky absenci zbytečných výplní ve formě balad a vyloženě vatovitých skladeb je “Firesoul” velmi příjemným počinem, který musí prostřednictvím hitovek “Firesoul” nebo “The Chosen” zahřát u srdíčka každého příznivce řízného power heavy metalu.

No co vám budu povídat, když už beztak máte “Firesoul” naposlouchané líp než já, protože nejste banda ignorantů, která by takovou legendu přehlížela takhle dlouhou dobu, takže si musím nasypat popel na hlavu a začít ve volných chvílích objevovat taje dřívějších studiových zářezů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.