Civil War - The Killer Angels

Civil War – The Killer Angels

Civil War - The Killer Angels
Země: Švédsko
Žánr: heavy metal / hard rock
Datum vydání: 11.6.2013
Label: Despotz Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Švédové Sabaton dlouhodobě rostou do pozice opravdu velké kapely, vlastně už do ní možná i vyrostli, jenže v loňském roce, přibližně dva měsíce před vydáním nového alba “Carolus Rex”, to v rozjetém vlaku začalo skřípat a za doposud ne úplně vyjasněných okolností Sabaton opustili hned čtyři členové ze šesti. Osiřelá dvojice si sehnala nové kumpány a vydala se intenzivně koncertovat, vyhození čtyři členové se pak dali dohromady s novým zpěvákem a baskytaristou a vytvořili novou skupinu Civil War, s níž nedávno vydali velký debut “The Killer Angels”.

Upřímně ani nevím, proč jsem si to vlastně pouštěl, nic jsem od toho nečekal. Sabaton jsou kapela, kterou diplomaticky řečeno nemám moc rád, takže od nové formace čtyř bývalých členů se nedalo očekávat, že by se mi to nějak zvlášť líbilo. A také na první poslech mi to přišlo nic moc, ale postupem času se tak nějak stalo, že mě “The Killer Angels” opravdu chytlo a to album mě prostě baví, jakkoliv je to i pro mě samotného překvapivé.

Civil War jsou oproti Sabaton mnohem rockovější, jsou i uvěřitelnější a z mého pohledu tím pádem i zábavnější. Pořád je to vlastně docela klišé, ale v tomhle případě moc příjemné klišé, které prostě skvěle šlape a opravdu se mi líbí. Refrény jsou doslova skvělé a některé písničky jsem si vysloveně oblíbil (namátkou třeba “King of the Sun”, “First to Fight”, “Rome Is Falling” nebo “Brother Judas”). Svou roli v tom hraje i to, že vokalista Nils Patrik Johansson na rozdíl od Joakima Brodéna ze Sabaton opravdu umí zpívat a pracovat se svým hlasem. Byť má hodně specifickou barvu, která asi ne každému sedne, mně se to líbí. Stejně tak mě překvapily i klávesy, které oproti Sabaton nehrají nonstop cirkusácké halekačky, ale Civil War je opravdu využívají ke gradaci songů, což se jim daří skvěle.

Pro mě osobně je “The Killer Angels” opravdu velké překvapení, protože namísto agrárního power metalu, jaký jsem očekával, mi Civil War naservírovali album plné parádního heavy / hard rocku a skvělých písniček.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.