Crystal Viper - Possession

Crystal Viper – Possession

Crystal Viper - Possession
Země: Polsko
Žánr: heavy metal
Datum vydání: 13.12.2013
Label: AFM Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Polští Crystal Viper jsou jednou z těch kapel, u nichž už tak nějak předem víte, co od jejich nového alba dostanete. Až doposud parta okolo zpěvačky Marty Gabriel, jejíž rockový chraplák patří k tomu nejzajímavějšímu, co muzika Crystal Viper nabízí, produkovala absolutně čistokrevný heavy metal v naprosto klasickém duchu, kde není moc prostoru pro nějaká překvapení. Šlapavé hitovky, chytlavé refrény a jedeme. Na druhou stranu se ovšem musí nechat, že na rozdíl od spousty podobně zaměřených formací je tohle opětovné oživování toho, co bylo již dávno a již mnohokrát řečeno, v podání Crystal Viper docela zábavné a nějakým způsobem opravdu sympatické… snad proto, že zrovna jim to člověk tak nějak nemá problém věřit.

Ačkoliv obal novinky “Possession” znamená značnou změnu oproti přebalům minulých desek, po hudební stránce si Crystal Viper pořád jedou to svoje. Když si to album pustíte, zůstane ve vás pocit, že jste právě slyšeli ryzí heavy metalovou nahrávku, na čemž nic nezmění ani sem tam nějaká vsuvka nebo příspěvky hostujících zpěváků Harryho ConklinaJag Panzer a Satan’s Host ve “Fight Evil with Evil” (ačkoliv je pravda, že zrovna jeho dvě sloky ten song příjemně oživují) a SataniacaDesaster“Julia Is Possessed”, jehož jsem na první dva, tři poslechy v podstatě ani nepostřehl, přestože by člověk řekl, že řvoun z black/thrash metalové kultovky bude jako host na heavy metalovém albu jak pěst na oko.

I když pár solidních hitovek se na “Possession” jistě urodilo (osobně mě baví pomalejší “Why Can’t You Listen?” s dost dobrým refrénem, odsýpající “You Will Die You Will Burn” nebo i obě už zmiňované “Julia Is Possessed” a “Fight Evil with Evil”) a kapele to pořád šlape, minulá fošna “Crimen Excepta” mi přišla ještě o kus zábavnější. I tak je ale “Possession” ve výsledku povedenou packou, jež sice nepřináší nic nového pod sluncem, ale žádného fanouška toho “základního” metalového subžánru zklamat nemůže ani v nejmenším.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.