Fetor / Crepitation - Onset of Horrendosity

Fetor / Crepitation – Onset of Horrendosity

Fetor / Crepitation - Onset of Horrendosity

Země: Polsko / Velká Británie
Žánr: brutal slam death metal
Datum vydání: 25.1.2019
Label: Deformeathing Production

Hrací doba: 12:24

Odkazy Fetor:
facebook / bandcamp

Odkazy Crepitation:
facebook / bandcamp / instagram

K recenzi poskytl:
Heavision PR

Literární stanice (vtip, ne?) Sicmaggot dnes uvádí další díl nekonečné relace „Nevyžádaná promo cédéčka“.

V dnešním díle účinkují: polská skupina Fetor a britská skupina Crepitation.

Zmíněné kapely vydaly v lednu 2019 splitko „Onset of Horrendosity“. Netuším, proč mi to promo agentura poslala víc jak rok po vydání, ale to asi není úplně moje starost. Pro zajímavost dodám, že polský label Deformeathing Production tuhle perlu pustil do světa na cédéčku i sedmipalcovém asfaltu, který podle mě lépe vypadá, než zní. Jedná se totiž o oranžovo-černý splatter. Já osobně tedy preferuji černou klasiku a vždycky jí při koupi dávám přednost, je-li tu taková alternativa, ale občas ty barvičky taky vypadají pěkně. Viz tenhle případ.

Kupovat bych si to teda ale nechtěl, protože jak už jsem naznačil, ten obsah není žádný zázrak. Naštěstí to má jen dvanáct minut, takže mě to tak extrémně nevysíralo.

FetorCrepitation hoblují brutal death metal s občasnými grindovými elementy, navrch nějaký ten slam. Upřímně nechápu, co na tomhle kdo slyší. Když mě už nebavilo točit těch dvanáct minut dokola při psaní, jebnul jsem si do YouTubu heslo „slam death metal“ a pustil si první kompilaci, co na mě vyskočila. Všechno to znělo úplně nemlich stejně. To se vztahuje i na právě recenzované formace.

Ani v jednom případě se tedy nejedná o nic extra. Asi nejvíc zaujmou zpěváci, kteří oba jedou slušný vejblitek, ale ani člověka na prdel neposadí, protože extrémní vokály už dneska nikoho nešokují, že jo. Jinak se jedná čistokrevný průměr a maximálně průměr. Jednoduše takové ty kapely lokálních kvalit, na něž do místní hospody přijde pár kámošů a parta mladých metalových výrostků. Netuším, jestli sláva Fetor nebo Crepitation sahá někam dál, ale pokud ano, kvalita muziky tomu neodpovídá. Obě formace sice umí hrát, ale hudebně je to prostě obyčejná a nevýrazná nuda. A jak už jsem výše naznačil, zní to úplně stejně jako libovolná jiná smečka tohoto stylu. Z mého pohledu něco takového nemá význam poslouchat.

Fetor nabídnou jeden track „Killing Her Softly“ dvakrát – ve studiovém a koncertním podání. Crepitation přispěli třemi songy, z nichž nejdelší má dvě a čtvrt minuty. Popravdě řečeno, pořádně ani nepoznám, kde končí jeden a začíná druhý. Ne, že by to na mě bylo moc tvrdý, spíš je to na mě moc nudný…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.