Hatriot - Dawn of the New Centurion

Hatriot – Dawn of the New Centurion

Hatriot - Dawn of the New Centurion
Země: USA
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 21.2.2014
Label: Massacre Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

“Pokud ‘Heroes of Origin’ bylo naše ‘Kill ‘Em All’, pak “Dawn of the New Centurion’ je naším ‘Ride the Lightning’.” Přesně takhle pravil Steve “Zetro” Souza před vydáním druhého alba své současné kapely, v níž působí kromě jeho maličkosti ještě jeho dva synové plus další dva mladíci, kterými se jakožto pověstnou živou vodou nechal polít po dávném odchodu z Exodus a paběrkování všude možně, jen ne v regulérní kapele.

Samozřejmě, že všichni víme, jaký posun nastal v případě prvních dvou alb Metallicy, k nimž Zetro své poslední dva výtvory přirovnává, takže bylo nasnadě očekávat větší množství melodií, rozmáchlejší skladby a kompozičně sofistikovanější materiál. Což o to, “Dawn of the New Centurion” tohle všechno v jisté míře přináší, ale abych byl upřímný, zas takový posun od minula se nekoná. Některé ze skladeb dosahují i sedmiminutové hranice, ale jsou to pořád ty samé rubanice, jen s tím rozdílem, že tentokrát je na začátku nějaké to intro, které uvede následný drtící riff, jenž udává tempo po zbytek písně. Nemyslím to jako výtku, tenhle exodusovský thrash s legendárním hlasem je skvělý nářez, i když se v refrénech očividně Souza poohlíží po košatějším provedení blízkém souputníkům Testament, a kupodivu mě výsledek baví ještě o malý kousek víc než na loňském debutu. Vrcholem je pro mne v předstihu uvolněná “The Fear Within”, která představuje jeden z těch delších kusů, a pak ještě jednoduchá nářezovka “World Funeral”. Nevím, jestli Zetrovi pomáhá některý z jeho spoluhráčů, ale některé vokální výpady jsou na něj až moc death metalové a hluboké, což je oproti minulejšku plus přispívající k už tak větší záživnosti alba.

Je příjemné vědět, že Zetro je stále při chuti a že přestože by mohl ke všeobecné spokojenosti vydat v podstatě kopii předchozího “Heroes of Origin”, tak se nebojí v rámci mezí posunout směrem k melodičtějším vodám. No, a protože to tomu jeho ječáku sluší úplně stejně v delších kouscích jako v krátkých energických šlupkách, tak je o zábavu postaráno.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.