ShitKill - The New Breed

ShitKill – The New Breed

ShitKill - The New Breed
Země: USA
Žánr: thrash / groove metal
Datum vydání: 19.11.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Nordavind Records

Newyorská formace ShitKill si dává pěkně na čas, protože od svého eponymního debutu, který vyšel v roce 2011, zásobuje své posluchače neřadovými počiny v podobě dvou koncertních záznamů a dvou EP, kdy tomu poslednímu se nyní podívám pod pokličku. Začněme však troškou historie. Tato čtveřice vznikla v roce 2009 pod tíhou lokálního NYHC, ovšem v současné hudební formulce, jak ji parta kolem tahouna Joshe Musta předvádí, si na čistokrevný hardcore nechte zajít chuť, protože ShitKill postupem let inklinovali spíše k modernější verzi thrashe, jenž je po vzoru groove metalových part spíše zatěžkaný a skočný, než neurvale rychlý. A právě takto se ShitKill prezentují na “The New Breed”.

“The New Breed” má jednu obrovskou výhodu, s níž však přichází na přetřes nevýhoda, která celý počin strašně dehonestuje. Písně jako takové jsou chytlavé, dobře se poslouchají a kombinaci řízných kytar s moderně agresivním vokálem Joshe funguje bez problémů, ovšem při poslechu EP jako celku se nemůžu zbavit dojmu, že všechny skladby znějí na jedno brdo a i přes velmi krátkou hrací dobu se nebezpečně slévají do jedné masivní koule. Částečně vyčnívá jen třetí “Death Giver” díky kvílivým kytarovým vyhrávkám po skončení refrénu a následující punková “Faceless”, jež je oproti zbylým kusům o poznání přímočařejší a naštěstí nezní jako další kopie úvodních skladeb “The New Breed” a “Vultures”. Proti nim nelze v zásadě nic zásadního namítat, protože třeba refrén prvně uvedené titulky je jedním z momentů, který si člověk nese v hlavě po zbytek hrací doby celého EP, ale chybí jim nějaký překvapivý motiv, díky němuž bych měl touhu poslouchat je opakovaně a který by mě nutil se na poslech nějak soustředit.

Bohužel, takových chvil se mi v souvislosti s “The New Breed” dostává jen velmi málo, takže ve výsledku jsem toto EP používal spíš jako kulisu k jiné činnosti, což znamená, že nemůžu jinak než hodnotit novinkové EP ShitKill jako výtvor vcelku průměrný, protože nenadchne, ani neurazí. Nezanechalo to ve mně žádné velké emoce, což je špatně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.