Throwdown - Intolerance

Throwdown – Intolerance

Throwdown - Intolerance
Země: USA
Žánr: groove / thrash metal
Datum vydání: 21.1.2014
Label: eOne Music

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook / twitter

Panterovské riffy, panterovský vokál, panterovské vypalovačky a přesto nemluvím o Panteře. Kdybych chtěl americké divočáky Throwdown představit jedním jediným slovem, tak bych nemohl nezmínit legendární partu, která je už od počátku kariéry nejpatrnějším vlivem, jenž z hudby Throwdown promlouvá na všechny strany. A sedmá řadová placky “Intolerance” na tom nezmění vůbec nic.

Kdo má rád testosteronem nabitý groove/thrash, zde navíc doplněný o hardcore vlivy, tak by nad “Intolerance” neměl zaváhat, protože z faktického hlediska ta deska nemá chybu. Šlape to jako hodinky, je to chytlavé, chlapsky okořeněné hrubými pasážemi, nicméně pro posluchače, který už si (když budu počítat, že nikdy neslyšel Panteru) prošel předešlými deskami, nejspíš nebude mít důvod si novinku vůbec pouštět. Neříkám, že neobsahuje několik vážně slušných momentů, nebo celých skladeb, kdy zejména “Suffer, Conquer” a našlapaná “Hardened by Consequences” jsou na poměry jinak stereotypní studiové práce formace kolem Davea Peterse nadprůměrnými, ale když si člověk v hlavě spočítá, že totéž už tady bylo v téměř stejné podobě už šestkrát, tak pokud není skalní fanoušek, ztrácí motivaci se do novinky vůbec pouštět. Takhle to aspoň cítím já, a i když jsem se do ní nakonec stejně pustil, protože jsem byl zvědavý, co s kapelou udělala pětiletá pauza od minulého “Deathless”, tak po zjištění, že je vše pěkně při starém, jsem ji po pár posleších odložil zase pěkně do kouta zapomění.

Neurazí ani nenadchne. Takhle působí aktuální studiová forma Throwdown, kteří v dané stylové škatulce dosáhli všeho, čeho vůbec mohli, tak je na pováženou, zda má cenu takhle polámanou káru ještě tlačit dál. “Intolerance” může být působivým počinem pro posluchače, který s groove/thrash metalem začíná, v tom případě má i své odpodstatnění jako pozvánka k pravým klenotům, nicméně pro obecně znalého fanouška, který ví, že tohle bratři Abbottové hráli v mnohem lepší podobě před dvaceti lety, nemá tohle album smysl. Pro mě velká nuda.


4 komentáře u „Throwdown – Intolerance“

 1. To už nikto iný okrem Kašu nepočúval Throwdown?
  Muzika je to absolútne našľapaná, sú tam aj momenty, ktoré sa človek nedočká ani u Panthery (napr. v spomínanej Hardened By Consequences)! Skladba Borrowed Time má toľko aranžérskych fintičiek, že sa nechce veriť stopáži pod 3 min.! Skladby sú dosť rôznorodé (v rámci svojho žánru), ani náhodou nestihnú nudiť. Že kapela nahrala predtým podobné albumy…,to by bolo zlé, keby sa v aktuálnej vecičke objavila rutina, no o tom nemôže byť ani reči! Takže pre mňa je to plus.
  A ešte niečo, čo sa tu zvykne hodnotiť vysoko – celkový čas pod 30 minút. Pre mňa to šak bolo málo. Určite 8/10
  !

  1. Nevím jak ostatní, ale já jsem to neposlouchal :) Po tomhle komentáři jsem sjel dva songy na YouTube (Hardened by Consquences a Borrowed Time) a moc mě to nebavilo, ale spíš to bude tím, že tahle muzika není nic pro mě :)

   1. Aj keď som si Sicmaggot obľúbil pre objektivitu a štýlovú brilantnost, pre veľa skvelých objavov formácií, ktoré mi boli predtým neznáme, pre prevažne veľmi podobný vkus s tým mojím, a prácu redaktorov si veľmi vážim…
    …aj tak si budem musieť zvyknúť, že na tejto pôde sa nebude dariť power metalu (čo mi až tak nevadí), ale ani groove metalu (viď aj diskusiu okolo 5FDP), čo už mi chýba trochu viac.
    Ale aj redaktor je len človek a má svoj vkus. :-D

    1. Já bych to zas tak nezobecňoval… je pravda, že třeba power metal u nás úplně na růžích ustláno nemá, ale když budu mluvit za sebe, pořád jsou i power metalový kapely, který se mi líbí. Stejně tak i u toho groove metalu jsou určitě skupiny, proti nimž nic nemám.

     Konkrétně 5FDP… no, to je kapela, kterou jednoduše fakt nemůžu ani cítit, tak to prostě je, ale to už asi nemá cenu zase rozebírat :-D Throwdown asi kolegovi zrovna nesedli, ale to osobně nemůžu posoudit.

     Nevím… třeba Lamb of God, kteří sem do téhle škatulky taky patří, máme dost rádi (já osobně sice dávám přednost starší tvorbě, ale to už je vedlejší). To je jeden případ za všechny. Netvrdím, že obecně tenhle styl nějak zvlášť žeru, to vážně ne, ale když se mi něco líbí, tak to vždycky uznám, i kdyby ta skupina hrála třeba agro folk rap :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.