Inexistenz - Erfundene Welten

Inexistenz – Erfundene Welten

Inexistenz - Erfundene Welten
Země: Slovinsko
Žánr: depressive black metal
Datum vydání: 25.2.2013
Label: Naturmacht Productions

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Naturmacht Productions

Originalita je něco, na co na dnešní hudební scéně narazíte opravdu výjimečně a málokdy, nicméně o to víc si jí třeba já osobně cením. Pokud byste nyní čekali, že prohlásím, že jednočlenný projekt Inexistenz se právě tímhle může pochlubit, pak nemůže, vlastně je tomu skoro přesně naopak. Tahle slovinskou záležitost, kterou má na svědomí muzikant s extrémně promyšleným jménem B., se totiž nese v krystalicky čistých intencích svého specifického subžánru.

Jak jste již jistě vyčetli z hlavičky, tímhle specifickým subžánrem je v případě Inexistenz myšlen depresivní black metal. Tak nějak všechno typické výrazivo, jež si pod tím představíte, tu je v míře opravdu vrchovaté; B. se zcela jasně ani nepokoušel zkusit vymyslet něco nového a hraje to přesně tak, jak je v tomhle stylu běžné a obvyklé. Pomalejší tempo, dlouhé monotónní plochy, charakteristické kytarové melodie a v neposlední řadě samozřejmě nesmí chybět ani obligátní uječený sebevražedný vokál – to všechno na “Erfundene Welten” rozhodně je. Pokud pomineme krátkou mezihru “Mitternachts Gedanken” a poklidné outro “Belanglos”, pak by se vlastně dalo říct, že nic jiného zde ani vlastně nenajdete.

Víte ovšem, jak se pozná, že je nějaké album tohoto typu dobré, když v podstatě všechna žánrová uskupení hudebně předvádějí to samé? Vlastně úplně jednoduše – veškerá neoriginalita a neobjevnost musí být vykoupena silnou atmosférou, o kterou tu celou dobu běží a která je tím naprosto stěžejním faktorem. Nevím, jestli tomu tak bylo i na prvním demosnímku “Lebensweg” z roku 2010, ale na “Erfundene Welten” ke cti Inexistenz slouží fakt, že ta muzika funguje a že to, co třeba já osobně od podobných záležitostí očekávám (to je ona typická atmosféra), tu je.

A to je v podstatě všechno, co o “Erfundene Welten” potřebujete vědět. Jestli se vám depressive black metal líbí, s chutí do toho – věřím tomu, že z Inexistenz nebudete zklamaní. Jestli vám takováhle muzika přijde jako blbost, těchto 36 minut ze Slovinska vám váš názor nezmění ani v nejmenším, tudíž nemá cenu, abyste zde ztráceli čas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.