Jaldaboath - The Further Adventures

Jaldaboath – The Further Adventures…

Jaldaboath - The Further Adventures...
Země: Velká Británie
Žánr: folk / heavy metal
Datum vydání: 1.1.2014
Label: Death to Music Productions

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook

Skupinu Jaldaboath má na triku jistý Jaldaboath… tedy přesněji řečeno Grand Master Jaldaboath, ale je to ten stejný Jaldaboath, který kdysi hrával u britských experimentálně black metalových šílenců The Meads of Asphodel a dále je známý z formací jako Ewigkeit či Old Forest. Ačkoliv k tomu název svádí, Jaldaboath není jeho sólovým projektem (to je Ewigkeit), nýbrž regulérní kapelou. Debut “The Rise of the Heraldic Beasts” vyšel v roce 2010 a přišel s hodně nevážně pojatou směskou metalu a středověku, kterou kdosi velice trefně nazval jako Monty Python metal.

Novinka “The Further Adventures…” samozřejmě pokračuje v tom samém duchu, jaký byl nalajnován už na “The Rise of Heraldic Beasts”, nicméně tentokrát mi to nepřijde tak zábavné jako posledně. Najde se pár slušných hitovek, z nichž nejvíce ční asi “Warrior Monks of Whitehawk”, která se může bez sebemenších obav měřit s tím nejlepším z “The Rise of the Heraldic Beasts”, stejně tak je opět na svém místě obrovský nadhled, jenž patří k hlavním poznávacím znakům tvorby Jaldaboath (říkám jen pro jistotu, kdyby to někomu nedošlo po škatulce Monty Python metal), a hodně vtipné texty, k nimž se tentokrát přidaly i vyloženě hudební vtípky jako citace některých slavných metalových songů, viz třeba “The Trooper” od Iron Maiden“Dex the Whispering Dwarf” nebo “Enter Sandman” od Metallicy“The Wailing Witch of Moulsecoomb”, ale tady to naštěstí nezní jako nepřiznané vykrádání (na žádné Avenged Sevenfold vůbec nenarážím), ale jako takové zábavné šibalské mrknutí po posluchačovi.

Nicméně kromě “Warrior Monks of Whitehawk” a možná ještě tak “The Bitch of Chiselhurst Caves” deska žádné vyložené pecky neobsahuje, díky čemuž mi “The Further Adventures…” prostě nepřijde tak dobré jako prvotina… jako by se tentokrát jednoduše nezadařilo vymyslet tak chytlavé motivy… a když výše zmiňované vypůjčky patří k tomu nejlepšímu na albu, tak to také není moc dobrá vizitka. Poslouchat to ale pořád dá, a pokud neznáte debut, mohlo by se vám to dost líbit, o tom zase žádná, já však čekal lepší…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.