My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

Filmový eintopf – červen 2021

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

H.:
01. My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To
02. Werewolves Within
03. The Conjuring: The Devil Made Me Do It
04. A Quiet Place: Part II
05. The Power

Dantez:
01. Censor

H.

H.:

V červnu toho příliš zajímavého nevidím, ale zkusme něco vydolovat. „My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To“ se na první pohled tváří asi nejlépe. Vypráví o třech sourozencích, z nichž jeden je nemocný a zbylí dva se o něj starají. Vtip tkví v tom, že bráška k přežití evidentně potřebuje lidskou krev. Odsud už si asi domyslíte, co přesně bude v tomhle případě ona péče obsahovat. Snímek se každopádně tváří příjemně omšele a špinavě, což by výsledku mohlo pomoct, a docela se mi líbí i na poměry filmu vcelku atypický název.

„Werewolves Within“ bude strašná hovadina, to vím už teď. Jsem ale nepoučitelný a pořád doufám, že se z hromady podobných komediálních horůrků vynoří něco fakt dobrého. Tentokrát se o to pokusí zapadlé zimní městečko, jeho černošský šerif a vlkodlaci.

Dál se podívejme na nabídku českých kin, která se dlouhodobém suchu opět pomalu začínají otvírat. Hororů se tam najde hned několik, ale většinou to jsou duchařiny (jestli sem chodíte pravidelněji a občas zavítáte do filmového koutku, asi víte, že tohle zrovna není moje parketa) anebo něco jiného, co mě moc nezajímá. Vezmu to tedy jen heslovitě:

Oba „The Conjuring“ patří k tomu rozumnějšímu v supernatural hororu, což už ale nelze tvrdit o jeho spin-offech. U trojky „The Devil Made Me Do It“ přesto čekám velký špatný.

První „A Quiet Place“ byla přeceňovaná blbost. Já jsem ale debil a stejně se na to podívám, abych mohl nadávat, že i dvojka je blbost.

„The Power“ bude klišé jako svině. Duchové a opuštěná nemocnice. Prudce originální kombinace. Aspoň se to odehrává v sedmdesátkách, tak doufám, že retro stylizace to udrží ve snesitelných mezích.

Dantez

Dantez:

Z červnové filmové nabídky se poměrně zajímavě tváří britský horror „Censor“, ve kterém protagonistka získává videokazetu se snímkem, jenž odkazuje na zmizení její sestry. Na popud pásky se hrdinka vydává po sestře pátrat. Začne se rozjíždět zajímavě působící fantasmagorie. Trailer vypadá pěkně, zavání Argentem a novější francouzskou tvorbou. Rovněž potěší účast Michaela Smileyho.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.