Godzilla vs. Kong

Filmový eintopf – březen 2021

Godzilla vs. Kong (2021)

H.:
1. The Devil Below
2. Come True
3. The Stylist
4. Godzilla vs. Kong
5. Slaxx

Dantez:
1. Godzilla vs. Kong
2. Cherry

H.

H.:

Březen nabízí poměrně dost hororových možností, ale pro mě osobně se ani v jednom případě nejedná o nic očekáváného. Všechno se to tváří spíš na černé koně, u nichž si dokážu eventuálně představit příjemné překvapení, ale pravděpodobně bych si na něj nevsadil.

Protože mám rád bijáky s obludama, zmíním jako první biják s obludou. V „The Devil Below“ se můžeme těšit na opuštěný a záměrně zapomenutý důl, v němž žije nějaký nechutný zmetek, co žere lidi. Jednoduché jak facka, tak snad bude příšera dostatečně hnusná a lidský plevel dostatečně neotravný.

„Come True“ vypadá na pokus o větší fantasmagorii a podle traileru mi vizuálně připomněla loňský „Possessor“. Zápletka se má točit okolo nočních můr, což je oblast, která dokáže poskytnout dost prostoru na to, aby tvůrci popustili uzdu fantazie a rozjeli vysoce stylizovanou divnost. Samozřejmě nechci dopředu doufat, že z toho budu mít poluci do trenclí, ale rozhodně bych ocenil, kdyby tomu tak bylo.

„The Stylist“ asi nejlépe vystihne informace, že se jedná o film o vraždící kadeřnici. Evidentně babský horor snad nebude jen pro baby. Když nic jiného, hlavní představitelka je docela hezká, takže to určitě zvládnu dodívat.

„Godzilla vs. Kong“. Pamatujete, jak jsem říkal, že mám rád bijáky s obludama, ne? Příběhová část a lidské postavy budou stejně jako v minulých dílech průser, ale mega monstrózní fackovaná to snad vynahradí.

Na závěr sem hodím „Slaxx“, což bude nepochybně pičovina jak mraky, ale nějaká krvavě komediální bejkárna s nulovými nároky na inteligenci občas bodne. Tenhle film pojednává o vraždících kalhotech. To myslím mluví za všechno…

Dantez

Dantez:

V březnu jde, alespoň papírově, do kin „Godzilla vs. Kong“. Edwardsowa „Godzilla“ z roku 2014 mě spíše nasrala, Robertsův „Kong: Skull Island“ naopak bavil hodně. Crossoveru se zhostil Adam Wingard a trailer napovídá, že se jde spíše ve šlépějích nového „Konga“, takže rubačka bez větších metafor a přesahů, což od blockbusterového výplachu přesně chci.

Od blockbusteru si naopak odskakují Russo brothers a prostřednictvím Apple TV+ představí komornější drama o úskalích PTSD. Režiséři „Avengers“ nasadili do hlavní role Spidermana, který v nedávném „The Devil All the Time“ ukázal, že hrát umí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.