Black Magick SS - Rainbow Nights

Black Magick SS – Rainbow Nights

Black Magick SS - Rainbow Nights

Země: Austrálie
Žánr: psychedelic occult ᛋᛋ rock o/
Datum vydání: 8.4.2020
Label: Infinite Wisdom

Tracklist:
01. Endless Hallucinations
02. Rainbow Nights
03. Get Out
04. Kali
05. Mothers Lullaby
06. The Truth

Hrací doba: 30:48

Odkazy:

Esesácká psychedelie Black Magick SS mohla zpočátku vypadat jako obskurní sranda anebo pekelný trolling. Co jiného by taky člověka mělo napadnout, když narazí na kapelu, která ve své grafice kombinuje křiklavé barvičky, okultismus a neonacistickou symboliku. Oukej, kromě vykutálených humoristů by mohla připadat v úvahu i možnost, že jde prostě a jednoduše o homosexuální nágly…

Jakkoliv to ale pro nezasvěceného může na první pohled vypadat jako obskurní prdel, ve skutečnosti si Black Magick SS nezaslouží, aby na ně bylo pohlíženo jako na obyčejnou sranda-skupinu. Sám si sice nejsem jistý, nakolik to je humor a nakolik si borci stojící za Black Magick SS skutečně myslí, že Hitler byl docela fajn chlápek (a možná vlastně dobře, protože tahle nevědomost tomu svým způsobem dodává na další atraktivitě / zábavnosti), ale smysluplnost jejich existence dostatečně obhajuje hudební stránka věci.

Jsem si vědom toho, že pro většinu z vás nebudu říkat nic nového, poněvadž vím, že naši čtenáři nejsou žádná nekulturní hovada, tudíž lze předpokládat, že tyhle národně-socialistické fety svým přehrávačem proháníte. Přesto je nutné zmínit, že Black Magick SS valí zdrogovaný psychedelický rock čerpající především z období šedesátých a sedmdesátých let, mezi nimiž vykouknou i odkazy do osmdesátek (na „Rainbow Nights“ se projevují doposud nejznatelněji) a jemný „blackmetalový“ pel. Jednoduše si představte, jak si parta nácků vezme svoje oblíbené spoďáry s hákenkrajcem, napere do sebe sloní porci houbiček a o půlnoci na Wewelsburgu dá zběsilou kalbu s reptiliánama, co zrovna přiletěli z pravicového kvadrantu raketou ve tvaru obřího falusu, jenž každou 14. sekundu ejakuluje růžové totenkopfy a každou 88. stříká tyrkysové orlice. Prostě normálka. Kdo nehajluje s náma, hajluje proti nám!

Obě předešlá alba „Kaleidoscope Dreams“ (2017) a „Spectral Ecstasy“ (2018) byla skvělá, takže letošní novinka „Rainbow Nights“ rozhodně měla na co navazovat. Black Magick SS si ani tentokrát ostudu neuřízli a pod teploučkou obálkou nabízejí další porci výživné rockové psychedelie s příchutí národně-socialistického okultismu. Až sem naprosto v pořádku. Tentokrát to ale za mě bohužel není bez výhrad…

Začnu tím horším, ať to máme za sebou. Black Magick SS vždycky pracovali s určitou dávkou kýče – ten k tomu prostě patří, vzhledem ke konceptu dává smysl a vlastně i ten se velkou měrou podílí na tom, že je tahle kapela tak sexy. V „Get Out“ to ovšem místy jde až na hranu, na níž mi to přijde moc sladké a vlezlé. Z „Get Out“ ten 80’s synťákový kýč fakt páchne jak zmrd. Příliš mě nezaujala ani pomalá „Mothers Lullaby“, kde zas dýchne dávka patosu. Song sice zaujme robotickým zefektovaným hlasem, ale celkově mi to koule moc netrhá. Naštěstí ani tyhle dva slabší tracky nejsou vyložený průser a nemám úplně potřebu je při poslechu přeskakovat. Nic to však nemění na skutečnosti, že jim schází ten pověstný šmrnc Black Magick SS.

Black Magick SS

V dalších stopách už jej ale tasmánské komando dávkuje s takovou lehkostí, jak kdyby jej buzerovalí nafetovaní gestapáci. Tam už není moc co řešit. Za mě osobně vede hlavně čtvrtá „Kali“, což je kurva hit až za roh, a kdo tvrdí opak, tak mu Frau Gertruda ukáže, zač je toho Třetí říše.

Z celkové hlediska tedy „Rainbow Nights“ nabízí velkou porci zábavy a rozhodně má smysl to nějakou chvíli točit jak magor. „Kaleidoscope Dreams“„Spectral Ecstasy“ za mě osobně byly lepší, ale to neznamená, že mi při poslechu „Rainbow Nights“ krutě necuká pravačka. Jestli máš nějaké pochybnosti, tak přidej trochu drog, zamedituj s Mein Kampfem v ruce, abys pochopil, že hajlovat s námi se pořád vyplatí!


21 komentářů u „Black Magick SS – Rainbow Nights“

 1. Get out mě nerušila, Kali mě zas moc nevzala, s ukolébavkou částečně souhlas, jen mi připadá až tak strašně otravná, že ji přeskakuju. Líbí se mi zejména ten rozostřený zvuk, jako kdyby přicházel z dálky a taky ta kombinace vokálů se zpěvem kastrátů, který jinak nebývá moc in.
  Jak to hoši celé myslí, je mi u zad. Co jsem tak pochytila z textů, tak v nich nic závadného snad ani není, rozhodně pokud to tam nehledáte.. .je to samá hrdost, držení za ruce a vztyčené meče.:D

 2. “Jsem si vědom toho, že pro většinu z vás nebudu říkat nic nového, poněvadž vím, že naši čtenáři nejsou žádná nekulturní hovada…” – Rád bych tvrdil to samé, ale opak je pravdou. :D Ačkoliv jsem existenci Black Magick SS zaznamenal už dříve, nikdy jsem se nedokopal k tomu, abych jejich tvorbu nějak zvlášť zkoumal, což se vlastně změnilo až s touto recenzí. Díky!

 3. Vďaka za super tip, parádna muzika!
  Inak nechystá sa náhodou vydanie na vinyle? Prekutral som trošku discogs a predchádzajúce albumy na LP idú za neuveriteľné peniaze. Rád by som aspoň ten nový zohnal za prijateľnú sumu :D

  1. Já jsem si v zimě pořizoval Spectral Estasy skrz Creep Purple Rec. a vyšlo to myslim na cca 800 i s poštovnym. Nemám důvod si myslet, že by tomu u duhových nocí bylo v budoucnu jinak.

   1. Jo. Ty prodejci, co na Discogs honěj ceny u limitek do nehoráznejch výšin, mě neskutečně vytáčej. Zmrdi.

    1. Spekulanti jsou zmrdi všude, ale základní chyba bude v tomhle někde u zdroje. Buď jsou v tomhle směru ignoranti, nebo v tom je i u nich nějaká vypečenost. Každopádně nákupem předřazeného zboží od spekulanta tyhlle praktiky zas jen podporujete a tak se chováte taky jako idioti. Zkuste prostě nevlastnit všechno za každou cenu (jo, se mi to kecá).

     1. Já osobně jsem si nic takovýho nikdy nekoupil a nehodlám na tom nic měnit. Radši to oželím, než abych dával nějaký kurvě €200 za vinyl

  1. A píšou, že do velkoprodeje to půjde v létě, takže předpokládám, že toho udělali dostatečný počet. Dokonce kapela dovolila repress všech alb na kazetách kvůli velkému zájmu.

    1. Porazí ma, že som to nestihol. To v akom náklade zase vydali? :D … No som zvedavý na discogs, aké ceny tam nabehnú…

     1. Heh, právě koukám, že LP Spectral Ecstasy se tam aktuálně prodává za €600 a €1930… lidovka :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.