Black Magick SS - Rainbow Nights

Black Magick SS – Rainbow Nights

Black Magick SS - Rainbow Nights

Země: Austrálie
Žánr: psychedelic occult ᛋᛋ rock o/
Datum vydání: 8.4.2020
Label: Infinite Wisdom

Tracklist:
01. Endless Hallucinations
02. Rainbow Nights
03. Get Out
04. Kali
05. Mothers Lullaby
06. The Truth

Hrací doba: 30:48

Odkazy:

Esesácká psychedelie Black Magick SS mohla zpočátku vypadat jako obskurní sranda anebo pekelný trolling. Co jiného by taky člověka mělo napadnout, když narazí na kapelu, která ve své grafice kombinuje křiklavé barvičky, okultismus a neonacistickou symboliku. Oukej, kromě vykutálených humoristů by mohla připadat v úvahu i možnost, že jde prostě a jednoduše o homosexuální nágly…

Jakkoliv to ale pro nezasvěceného může na první pohled vypadat jako obskurní prdel, ve skutečnosti si Black Magick SS nezaslouží, aby na ně bylo pohlíženo jako na obyčejnou sranda-skupinu. Sám si sice nejsem jistý, nakolik to je humor a nakolik si borci stojící za Black Magick SS skutečně myslí, že Hitler byl docela fajn chlápek (a možná vlastně dobře, protože tahle nevědomost tomu svým způsobem dodává na další atraktivitě / zábavnosti), ale smysluplnost jejich existence dostatečně obhajuje hudební stránka věci.

Jsem si vědom toho, že pro většinu z vás nebudu říkat nic nového, poněvadž vím, že naši čtenáři nejsou žádná nekulturní hovada, tudíž lze předpokládat, že tyhle národně-socialistické fety svým přehrávačem proháníte. Přesto je nutné zmínit, že Black Magick SS valí zdrogovaný psychedelický rock čerpající především z období šedesátých a sedmdesátých let, mezi nimiž vykouknou i odkazy do osmdesátek (na „Rainbow Nights“ se projevují doposud nejznatelněji) a jemný „blackmetalový“ pel. Jednoduše si představte, jak si parta nácků vezme svoje oblíbené spoďáry s hákenkrajcem, napere do sebe sloní porci houbiček a o půlnoci na Wewelsburgu dá zběsilou kalbu s reptiliánama, co zrovna přiletěli z pravicového kvadrantu raketou ve tvaru obřího falusu, jenž každou 14. sekundu ejakuluje růžové totenkopfy a každou 88. stříká tyrkysové orlice. Prostě normálka. Kdo nehajluje s náma, hajluje proti nám!

Obě předešlá alba „Kaleidoscope Dreams“ (2017) a „Spectral Ecstasy“ (2018) byla skvělá, takže letošní novinka „Rainbow Nights“ rozhodně měla na co navazovat. Black Magick SS si ani tentokrát ostudu neuřízli a pod teploučkou obálkou nabízejí další porci výživné rockové psychedelie s příchutí národně-socialistického okultismu. Až sem naprosto v pořádku. Tentokrát to ale za mě bohužel není bez výhrad…

Začnu tím horším, ať to máme za sebou. Black Magick SS vždycky pracovali s určitou dávkou kýče – ten k tomu prostě patří, vzhledem ke konceptu dává smysl a vlastně i ten se velkou měrou podílí na tom, že je tahle kapela tak sexy. V „Get Out“ to ovšem místy jde až na hranu, na níž mi to přijde moc sladké a vlezlé. Z „Get Out“ ten 80’s synťákový kýč fakt páchne jak zmrd. Příliš mě nezaujala ani pomalá „Mothers Lullaby“, kde zas dýchne dávka patosu. Song sice zaujme robotickým zefektovaným hlasem, ale celkově mi to koule moc netrhá. Naštěstí ani tyhle dva slabší tracky nejsou vyložený průser a nemám úplně potřebu je při poslechu přeskakovat. Nic to však nemění na skutečnosti, že jim schází ten pověstný šmrnc Black Magick SS.

Black Magick SS

V dalších stopách už jej ale tasmánské komando dávkuje s takovou lehkostí, jak kdyby jej buzerovalí nafetovaní gestapáci. Tam už není moc co řešit. Za mě osobně vede hlavně čtvrtá „Kali“, což je kurva hit až za roh, a kdo tvrdí opak, tak mu Frau Gertruda ukáže, zač je toho Třetí říše.

Z celkové hlediska tedy „Rainbow Nights“ nabízí velkou porci zábavy a rozhodně má smysl to nějakou chvíli točit jak magor. „Kaleidoscope Dreams“„Spectral Ecstasy“ za mě osobně byly lepší, ale to neznamená, že mi při poslechu „Rainbow Nights“ krutě necuká pravačka. Jestli máš nějaké pochybnosti, tak přidej trochu drog, zamedituj s Mein Kampfem v ruce, abys pochopil, že hajlovat s námi se pořád vyplatí!


37 komentářů u „Black Magick SS – Rainbow Nights“

 1. Get out mě nerušila, Kali mě zas moc nevzala, s ukolébavkou částečně souhlas, jen mi připadá až tak strašně otravná, že ji přeskakuju. Líbí se mi zejména ten rozostřený zvuk, jako kdyby přicházel z dálky a taky ta kombinace vokálů se zpěvem kastrátů, který jinak nebývá moc in.
  Jak to hoši celé myslí, je mi u zad. Co jsem tak pochytila z textů, tak v nich nic závadného snad ani není, rozhodně pokud to tam nehledáte.. .je to samá hrdost, držení za ruce a vztyčené meče.:D

 2. “Jsem si vědom toho, že pro většinu z vás nebudu říkat nic nového, poněvadž vím, že naši čtenáři nejsou žádná nekulturní hovada…” – Rád bych tvrdil to samé, ale opak je pravdou. :D Ačkoliv jsem existenci Black Magick SS zaznamenal už dříve, nikdy jsem se nedokopal k tomu, abych jejich tvorbu nějak zvlášť zkoumal, což se vlastně změnilo až s touto recenzí. Díky!

 3. Vďaka za super tip, parádna muzika!
  Inak nechystá sa náhodou vydanie na vinyle? Prekutral som trošku discogs a predchádzajúce albumy na LP idú za neuveriteľné peniaze. Rád by som aspoň ten nový zohnal za prijateľnú sumu :D

  1. Já jsem si v zimě pořizoval Spectral Estasy skrz Creep Purple Rec. a vyšlo to myslim na cca 800 i s poštovnym. Nemám důvod si myslet, že by tomu u duhových nocí bylo v budoucnu jinak.

   1. Jo. Ty prodejci, co na Discogs honěj ceny u limitek do nehoráznejch výšin, mě neskutečně vytáčej. Zmrdi.

    1. Spekulanti jsou zmrdi všude, ale základní chyba bude v tomhle někde u zdroje. Buď jsou v tomhle směru ignoranti, nebo v tom je i u nich nějaká vypečenost. Každopádně nákupem předřazeného zboží od spekulanta tyhlle praktiky zas jen podporujete a tak se chováte taky jako idioti. Zkuste prostě nevlastnit všechno za každou cenu (jo, se mi to kecá).

     1. Já osobně jsem si nic takovýho nikdy nekoupil a nehodlám na tom nic měnit. Radši to oželím, než abych dával nějaký kurvě €200 za vinyl

  1. A píšou, že do velkoprodeje to půjde v létě, takže předpokládám, že toho udělali dostatečný počet. Dokonce kapela dovolila repress všech alb na kazetách kvůli velkému zájmu.

    1. Porazí ma, že som to nestihol. To v akom náklade zase vydali? :D … No som zvedavý na discogs, aké ceny tam nabehnú…

     1. Heh, právě koukám, že LP Spectral Ecstasy se tam aktuálně prodává za €600 a €1930… lidovka :D

    1. mě to teda přišlo jako uplná sračka, mám tomu dát druhou šanci? (assassination, ne grave upheaval, to dá rozum)

   1. Tak třeba Black Hand je i název jedné jejich skladby, to nemuseli luštit. O té organizaci jsem si četla, bylo to docela zajímavé v souvislosti se smrtí toho mladého vládce a jeho ženy, ale ta organizace mi v tom příběhu nepřipadala jako to nejzajímavější.:D
    Celé se to tváří strašně spiklenecky, ale nic v tom vlastně nevidím, i svastika je jen starý symbol a dekorativní prvek (jen děsně “bububu” zakázaný, jako by sám za něco mohl)…

 4. Teda… ne, že by tahle deska nebyla dobrá. Je vážně přísná. Stejně jako Kaleidoscope Dreams nebo Spectral Ecstasy. Je teda pravda, že Kaleidoscope Dreams u mne nic nepřekoná – představa dürerovského rytíře, co motá larvu pod urostlým dubem a načež naštvaně nakope prdel zlému králi, aby všichni mohli žít svobodně a happy, je prostě magická. I tahle deska má své super momenty, ale předchozí alba měla méně hluchých míst (na KD jsou všechny skladby super, na SE mne neskutečně iritoval ten cajdák “My love”. Tady v podstatě poslouchám jen první část – a to včetně Get Out, která mne teda naprosto nekriticky baví i po té věčnosti, co to vyšlo (Jo, není to ani rok) a kdykoliv upadám do spleenu, pustím si to alespoň desetkrát a vygumuju si mozek jako správný osmdesátkový nostalgický strejc s věčným dítětem někde uvnitř. Endless Hallucinations a Rainbow Nights jsou taky náhuly, však tahle hudba se neposlouchá, ta se obrazně hulí.

  Ohledně toho, co jsou tihle tasmánští čerti zač, mám takovou svou hypotézu. Není to vyloženě sranda band, to bych si rozhodně netroufal tvrdit, ale hodně to staví na obskurním psychózním černým kvazihumoru. Což umocňuje právě estetika nacistického okultismu, inspirace starým rockem a fascinace většího než malého množství drog. Nemyslím si, že by členové byli nacisté nebo homosexuálové (i když nacismus je kombinací homosexuální erotiky, patologického romantismu a titánství – a nikdo mne nepřesvědčí o opaku), spíše jsou nacismem nebo jeho aspekty chorobně fascinováni – což není nic neobvyklého. Čím jsem starší, tím víc mne překvapuje, kolik významných osobností a umělců tuhle patologii v sobě mělo – do jisté míry třeba i David Bowie (Jo! Skutečný král popu! Sorry Jacksone, byls dobrej, ale vedle něho jsi byl vždycky druhej) nebo Jean Genet (a u toho si asi těžko bude někdo myslet, že byl nácek). Spíš to beru jako způsob recesistickým způsobem vyřvat do undergroundu své vnitřní démony, tyhle vnitřní monstra parodovat a sdílet se s hrstkou libertinských open minded posluchačů. Protože upřímně – kdo jiný tohle může poslouchat? Vylepaní náglové? Errrm… ne? Hipíci? Těžko. Zásadové ortodoxní metly? Asi určitě ne.

  A možná je to celé blbost. Možná je to jen neotřelá snaha být kontroverzní (což se v tomhle mixu tedy daří) a to je v umění běžné, někomu se to daří dobře, někomu hůře a někomu to nejde vůbec. Otázku na tom, zda je tohle umění… tu ať si zodpoví každý sám.

  Pro mne je to šílená, dvěma blesky zrychlená magie. A ještě něčím, co si neodhaduju vůbec odhadnout. Magie, která naštve nebo pobouří skoro všechny, ale sem tam si najde svého posluchače, co si řekne “Ty vole, ti hoši jsou ale ujetý… Jsem ujetej i já?”

 5. k BMSS jsem se dostal ůplnou náhodou a ačkoliv z 99% poslouchám death metal,musím přiznat,že tato hudba ůplně kope do prdele,je naprosto fantastická a tajemná image+nazi symbolika tomu i dost napomáhá-je to takový trochu zakázaný ovoce..Všechny tři fošny jsou naprosto geniální,i když je každá trochu jiná,hudebně je to zkrátka něco excelentního..Rainbow nights jsem ze začátku považoval asi za nejslabší(nebo nejměkčí)abych ji teď poslouchal asi nejvíce ze všech-zvláště songy Get out,Kali a hlavně Mothers lullaby jsou super,i když dobré je vlastně celé album-a hlavně ML až vhání slzy do očí..Jediné co mě mrzí,že se jejich věci fakt dost blbě shání-dvě CD jsem za dost šílený peníze sehnal(Spectral ecstysy a Rainbow nights),tak doufám,že se mi podaří splašit i ten zbytek!!!

 6. Asi nejlepší recenze téhle desky. Vždy kouzelně pobaví. Jsem zvědavý na recenzi nové Burning Bridges, jestli bude stejně pěkně barvitá, jako obaly desek téhle kapely…

 7. Poslouchám „ Burning bridges ” LP a nemůžu se toho nabažit. A taky se nemůžu přestat smát. Třeba Let go song- to je jak kdyby vykradli Saxuality od Candy Dulfer a to nejhorší od Kroků Františka Janečka, to znamená písně, v nichž odříkává Markéta Muchová .. třeba Láska modré oči má nebo Běž domů, běž- těmi se rád trestám. Jenže tasmánský plastikový esesáčci to umí namíchat, že i taková pitomost zní doslova magicky … :)

 8. Na prvý počuv je to fakt mega. Aj keď je pravda, že Rainbow Nights bol pre mňa väčší Witchaven (rozumej, že ma to rozsekalo viac). Ale je pravda, že ešte som nepobral všetky kontexty ako Milan. A možno ani nepoberiem, lebo ma to stále ťahá počúvať tvorbu bratov Matyinkó, takže neviem, či to až tak napočúvam.

 9. Black Magick SS jsou jeblý a zajímavý, povídejme si o nich, poslouchejme je, říkejme o nich slova… Nic však nezmění pravdu – “Milan je IDIOT!!!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.