Stowaway (2021)

Filmový eintopf – duben 2021

Stowaway (2021)

H.:
1. Boys from County Hell
2. In the Earth
3. Jakob’s Wife
4. Bloodthirsty
5. Stowaway

Dantez:
1. Stowaway

H.

H.:

Co se hororů týče, přijde mi, že v dubnu to bude hlavní o duchařinách, prokletých domech, prokletých lidech, prokletých lesích, prokletých dovolenkových resortech (nedělám si prdel) a vlastně mi tam chybí už jenom prokleté záchodové prkénko, aby to bylo kompletní. Víš jak, prostě posedlý hajzldekl, na němž vždycky dostaneš Poseidonův polibek. Zkusme ale z toho přece jenom něco vyhrabat.

Docela prdel by se mohla vyklubat z „Boys from County Hell“. Film vypráví o bandě irských vidláků, kteří omylem vykopou upíra. Mohlo by se jednat o slušnou srandu i s nějakou tou krvavou sprškou navrch, tak třeba se z toho zas nevyklube kardinální sračka, abych nevypadal jak vemeno bez vkusu, že to tu zmiňuju.

Vcelku zajímavě se tváří „In the Earth“, na nějž jsem sice narážel oním prokletým lesem, ale asi bych tomuhle bijáku křivdil, kdybych předpokládal, že půjde o klasické bububu bez ksichtu. Tedy aspoň doufám. Přinejmenším upoutávka vypadá o něco slibněji. Tipnul bych si, že by mohlo jít o podívanou dle gusta kolegy Danteze a zároveň i vás, kdo máte rádi o něco ambicióznější horory, ideálně zasazené do přírodního prostředí.

„Jakob’s Wife“ už podle mě bude cypovina, ale pořád tu existuje šance, že se bude jednat o zábavnou cypovinu a/nebo slušnou jednohubku. Z pastorovy ženy se stane upír a oba si s nastálou situací budou muset nějakým způsobem poradit. Tady se už budu koukat bez větších očekávání, ale horší než „WandaVision“, což jsem bohužel já kokot viděl taky, to být snad nemůže, že jo…

Žádná velká očekávání nemám ani vůči „Bloodthirsty“, což má být pro změnu vlkodlačí horor. Vcelku se bojím, že půjde trochu o pozéřinu, která se hodlá tvářit chytře, ale hovno z toho. Pořád se však radši podívám o biják o tom, jak se lesbická písničkářka mění v nahrávacím studiu na chlupatého vlkodlaka, než abych čuměl na zástup od pohledu průměrných duchařin jako „Separation“, „The Banishing“, „The Power“, „The Unholy“ nebo „The Resort“.

Na závěr stejně jako kolega pode mnou zmíním „Stowaway“, i když nadšení od toho nečekám. Jestli to bude kvalitně napsané a zahrané, mohl by snímek být hodně fajn až super, ale obávám se, že to dopadne jako hromada podobných počinů Netflixu: zajímavý nápad, kulhající zpracování a ve finále promrhaný potenciál. Snad to ty dvě hodiny ustojí…

Dantez

Dantez:

V druhé polovině dubna vypustí Netflix do éteru „Stowaway“ – komorní sci-fi se skromným, ale sympatickým ansámblem a zajímavou zápletkou. Do vesmírné expedice o třech lidech se záhadně vmísí čtvrtý člen, pro něhož ovšem nejsou obstarány prostředky pro přežití. Z premisy by se tak mohl rozehrát solidní thriller, který budgetem i výpravou trochu připomíná velice fajn „Life“ z roku 2017.


6 komentářů u „Filmový eintopf – duben 2021“

  1. Musím uznat, že In the Earth mě z traileru fakt nahlodal. Wheatleyho Kill Listt a Field in England jsou minimálně zajímavé filmy, takže tohle najedu taky. Díky za echo.

    Mimochodem, tohle nás v minulých měsících minulo, ale vypadá to na solidní bizár. Brzo si také vpálím: https://www.youtube.com/watch?v=QMZS3BgWIA8

  2. Tak dík, že vím, že západní společnost tento měsíc nejspíš opět nevyprodukovala absolutně nic, co bych potřebovala vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.