กาฬพราย - ธรณีหงชาด

กาฬพราย – ธรณีหงชาด

กาฬพราย - ธรณีหงชาด

Země: Thajsko
Žánr: raw black metal
Datum vydání: červen 2020
Label: selfrelease

Hrací doba: 33:50

Odkazy:

Kolega Metacyclosynchrotron si tu minule v recenzi na Ŭkcheănsălâwit dělal prču, že se snažíme najít kapelu s co nejujebanějším názvem. To sice vůbec není pravda, ale vzhledem, k tomu, že tentokrát nasadil slušný kalibr, tak přestože žádné takové hledání neprobíhá, musím dneska vytáhnout ještě divnější jméno, i když jde samozřejmě jen o náhodu, protože se v ničem takovém nesoutěží.

Uznávám nicméně, že v případě กาฬพราย jde ode mě trochu o ránu pod pás, protože tenhle název přijde divný jen evropským buranům, jako jsme my, poněvadž jde o thajštinu. Říkám sice my, ale chápete správně, že jde o eufemismus pro já, ale věřím tomu, že nejsem sám, kdo absolutně nemá ánung, co ty znaky znamenají. Jestli jde třeba o něco jako „kdo to poslouchá, je kokot“, tak ať!

Dobře, sranda stranou. Jak jste asi pochopili, กาฬพราย je thajský blackmetalový projekt a loni se prezentoval prvním demosnímkem „ธรณีหงชาด“. Ten vyšel nejprve v červnu v nějakém minimálním nákladu, pravděpodobně jen pro úzký okruh kámošů, a v září jej vydali thajští Sick Chainsaws Productions v trochu rozumnějším nákladu na profi kazetách.

Jak už tomu tak ale v případě mnohých podobných undergroundových projektů z (pro nás) exotických zemí bývá, nejzajímavější je na tom právě ten původ. Mimo něj nemá kapela moc co nabídnout, protože jde o hrubě podprůměrný a nezajímavý raw black metal. Ničím to nevyčnívá mezi tou hromadou dalšího podobného lo-fi black metalu, jehož se všude po internetu válí nepřeberné množství.

Na celém demosnímku jsem našel jeden trochu slušnější motiv, ale ani ten není nijak zásadně úžasný, spíš alespoň trochu vystupuje z jinak obyčejného a nezajímavého celku. Atmosféra prakticky nulová. To je bezesporu špatně, protože právě na ní black metal tohoto druhu musí stát, alespoň tedy dle mého názoru, a pokud tomu tak není, výsledek stojí za lejno. Což je ostatně přesně tenhle případ.

„ธรณีหงชาด“ tedy určitě není nic, co byste potřebovali slyšet. Jedná se o vcelku plytkou a neobjevnou variaci na formuli, s níž už jste se stoprocentně setkali jinde a v mnohem lepším podání. Zkusit to můžete leda tak v případě, že chcete slyšet raw black metal z Thajska, ale to je samozřejmě zoufale málo na to, abychom se mohli bavit alespoň o průměru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.