Kruna - Last Century

Kruna – Last Century

Kruna - Last Century
Země: Itálie
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 26.3.2013
Label: Bakerteam Records

Hodnocení: 4,5/10

Odkazy: web / facebook

K recenzi poskytl:
Bakerteam Records

Vznik italského melodicky death metalového uskupení Kruna se datuje k roku 2003, což je už hezkých deset let zpět. Čtyři roky po založení na sebe skupina poprvé upozornila, vydala čtyřskladbové demo. To ovšem žádný větší label nenalákalo a až v letošním roce, tedy rovných deset let po založení kapely jsou tu Italové se svým prvním plnohodnotným počinem “Last Century”. Nutno dodat, že jde o kompletně nový materiál a na nové desce nebyl použit ani jeden ze čtyř songů zmiňovaného demíčka.

Hudba, kterou Kruna předvádí na novince, se dá popsat jako melodický death metal pomalejšího tempa se solidním dílenským zpracováním. Bohužel mi však většina věcí na “Last Century” připadá totálně průměrná, začínaje vokálem, který sice neurazí, ale takových zpěváků jsou tuny, skladatelskou potencí konče. Všechny songy jsou si totiž do puntíku podobné, drží se úplně stejného, dlužno dodat poměrně uspávajícího tempa, které se snad ani jednou výrazně nezrychlí. Sem tam vyběhne slušné kytarové sólo, ale ani to není obdařeno nějakou genialitou. A ačkoli album slyším již poněkolikáté, žádná písnička nevybočuje z řady a jsme tedy svědky takového marastu průměrnosti.

Víc ani netřeba psát, muzikanti z Kruna mají melodický death metal určitě v oblibě a své idoly mají naposlouchané výborně. Problém téhle nahrávky je takový, že je hrozně průměrná a utahaná, což není zrovna ideální kombinace. Od žánru, jako je göteborský metal, čekám svěží pařbu, která mě alespoň trochu donutí si párkrát klepnout do rytmu či souhlasně hýbnout brvou. To se hudebníkům z Kruna, respektive jejich dítěti “Last Century”, nepovedlo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.