Raintime - Psychromatic

Raintime – Psychromatic

Raintime - Psychromatic
Země: Itálie
Žánr: melodic death / power metal
Datum vydání: 27.4.2010
Label: Lifeforce Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook

Hudební scéna se dočkala už třetího alba italských melodicky death až power metalově naladěných Raintime. Předchozí dva počiny jsou poměrně oblíbené a základní fanouškovskou základnu si Raintime vytvořili. I když prvotina s názvem “Tales from Sadness” mě moc nezaujala, druhá “Flies and Lies” je velice dobrá. Mix melodického deathu a power metalu je velice dobře vyvážený, “Flies and Lies” je dle mého nejlepším albem těchto Italů.

Po prvním poslechu “Psychromatic” mě napadla hned tato věc, a to, že prvky death metalu jsou zcela pryč. Growlu, screamu a dalších lahůdek se vůbec nedočkáte, po většinu času je tu pouze čistý vokál. Že by po dvou deskách Raintime vyměkli? Další věc, co mě napadla, byla ta, že se kapela zřejmě zaměřila na jinou skupinu fanoušků. S tímto rozhodnutím pozapomněli na staré fandy co “vyrostli” na “Flies and Lies”, nejsem si jistý, zda na tuto změnu přistoupí, mě to tedy moc netěší.

První song na albu, “Fire Ants”, je celkem dobrý, z celé desky se mi líbí nejvíce. Dobře poslouchatelný melodický power metal; druhá píseň “Turned Up and Down” se rozjíždí ještě líp jak “Fire Ants”. Ovšem zhruba po čtyriceti vteřinách je tu takový “disco part”, který se opakuje i pak ke konci znovu. Přesně tento zvuk se mi nelíbí, je to něco, co byste na starších nahrávek Raintime nenašli. Skupina trošku pokomerčnila svoji hudbu, což spoustu lidí může naštvat. Hudba na desce není ani moc originální, většinu z těchto zvuků už jsem určitě někde slyšel. I když je tu growlu minimálně, tak třeba v sedmé “Fake Idols” se najednou vše snaží vynahradit, trošku mi i growlovací party připomínají metalcorovou hudbu. Opět, prostě něco, co na starších albech není. Dále už se nic převratného nestane a tím to končí.

Třetí počin italských Raintime mě moc nenadchnul, po minulém albu je to veliké zhoršení. Celkové skóre kapely je pro mě negativní, první deska mě nějak extra nebaví, druhá naopak ano a ze třetí mám husí kůží. Celkově 2:1, jestli se tento jev bude opakovat, čtvrtá deska by mě měla opět nadchnout. Doufejme.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.