Malphas - Occult Propaganda

Malphas – Occult Propaganda

Malphas - Occult Propaganda
Země: Švýcarsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 3.4.2015
Label: BMTC Records

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Malphas jsou dalším novým jménem na nekonečném seznamu black metalových kapel, které se jednoho krásného dne rozhodly, že by měly začít šířit nějaké to zlo prostřednictvím zlé muziky. Malphas tedy čapli nástroje do ruky a začali páchat black metal, výsledkem čehož je dvacetiminutové debutové EP o třech písničkách s názvem „Occult Propaganda“. Otázkou ovšem zůstává, jestli je snažení Švýcarů natolik zajímavé, aby mu věnoval pozornost i někdo jiný než jejich přítelkyně a pekelné mocnosti. Odpověď na tuhle otázku vlastně není zas až tak složitá, nicméně aby to bylo nějaké pořádné drama (heh), necháme si to až na konec.

Sami o sobě nejsou Malphas špatní a dá se vlastně tvrdit, že jim to hraje poměrně solidně. Je docela sympatické, že jsou stále takříkajíc „true“, což dokazují jak svou řádně undergroundovou prezentací (warpaint a chřestění řetězy je samozřejmě součástí balení!), tak i špinavějším soundem, ale i přesto není jejich muzika nudná sypačka dle hesla „hobluj, co to dá“. Ve všech třech přítomných skladbách není problém narazit na poměrně povedené kytarové melodie, v „Awaking excelsi luciferi“ je zase dost dobrý klidnější předěl končící další kvalitní melodií, tu a tam hezky vykoukne baskytara, tempo taktéž není monotónní a nějakou slušnější strukturu ty songy mají.

Předchozí odstavec album hodnotil vlastně pozitivně, avšak zkuste si sami zodpovědět otázku, jestli máte chuť si nyní „Occult Propaganda“ pustit… Věřím, že asi moc ne, protože je to logické u alba, jehož klady zahrnují jen věci jako pár solidních melodií nebo sem tam dobře slyšitelná baskytara. No, a právě v tom tkví největší slabina téhle nahrávky – sice je poměrně solidní, ale obecně vzato docela obyčejná. Poslouchá se dobře, ale není v ní cokoliv navíc… není to až takové peklo, aby vás to položilo na lopatky, nemá to absolutně pohlcující atmosféru… je to prostě jen tak jakože v poho.

Pokud Malphas nebudou na dalších počinech nějak drasticky měnit svůj sound a výrazivo, pak hned svým prvním EP ukázali, že hodlají jít cestou lehce nadprůměrného, bohužel však tuze zaměnitelného black metalu, na nějž zapomenete druhý den poté, co jste jej slyšeli. Pokud mi Švýcaři někdy v budoucnu vytřou zrak nějakou skvělou fošnou, rád to vezmu zpátky, ale „Occult Propaganda“ na mě bohužel působí tímhle způsobem. Za takovéhle konstelace předpokládám, že odpověď na otázku položenou v prvním odstavci již znáte.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.