Minority Sound - The Explorer

Minority Sound – The Explorer

Minority Sound - The Explorer
Země: Česká republika
Žánr: industrial metal
Datum vydání: 28.8.2012
Label: Metalgate Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Osobně mám metal opravdu rád (logicky, protože jinak bych na téhle stránce asi neměl moc co dělat). Stejně tak mám však rád i tvrdou elektroniku. A taky mám fakt rád, když se tyhle dvě věci začnou míchat, protože pak z toho mnohdy vzniká vážně parádní divočina. Když si nějaká kapela vezme to nejlepší z obou žánrů, vážně to bývá kulervoucí nářez – a že takové kapely opravdu jsou.

Domácí Minority Sound se ovšem na cestě k tomuhle “kulervoucímu nářezu” zasekli někde tak v polovině. Muzika, jakou předvádějí na “The Explorer” rozhodně není špatná, ale ani to není nějaký zázrak a jednoduše to se mnou nedělá to, co od podobných žánrů já osobně očekávám. Co tím mám na mysli? Stručně řečeno čekám, že mě to prostě chytne za prdel a nepustí, že dunící elektronika se mnou bude šít po pokoji a já u toho budu hrozit tak mocně, že kdyby mi někdo koukal oknem z ulice dovnitř, tak si asi pomyslí, že jsem debil, nebo že jsem dostal epileptický záchvat. Uznávám, že je to možná moje chyba a stavím se k “The Explorer” špatně, ale přesně tohle to se mnou nedělá. Je sice zcela evidentní, že v porovnání s debutem šla produkce dost nahoru, ale nemůžu si pomoct, na můj vkus je to ještě moc hodné. Samozřejmě netuším, kam až chtějí samotní Minority Sound zajít v tom poměru elektroniky na úkor metalu, ale já osobně bych uvítal ještě větší rachot, tvrdší a agresivnější beaty a udělat z toho fakt “výplach” po skladatelské i zvukové stránce. V jiných recenzích jsem sice na elektroniku na “The Explorer” četl pochvaly, ale přijde mi, že to pochází od lidí, kteří k opravdové čisté elektronice moc nečuchli, protože někoho takového nemůže po téhle stránce album moc rozházet.

Jak říkám, možná jsem se k “The Explorer” jen špatně postavil, ale takhle to vidím. Avšak i přesto, co bylo řečeno, ta nahrávka pořád určitě není špatná, což neříkám jen tak alibisticky, fakt to tak je a něco do sebe to jistě má. Ale z výše řečených důvodů v podobných žánrech sáhnu radši třeba po finských zabijácích Turmion Kätilöt než po Minority Sound


5 komentářů u „Minority Sound – The Explorer“

    1. Popravdě řečeno není zas tolik věcí, který by moje nároky na kombinaci metalu a elektroniky splňovaly. Příkladně ale určitě novější Psyclon Nine (starší jsou čistá elektronika), H.exe nebo Iperyt, vcelku fajn jsou i Herrschaft nebo Ritual Æsthetic… i BBYB nebo The Berzerker a jim podobný, i když to už je samozřejmě víc grind než metal.

  1. Toužíte- li, drazí v beatu po pořádný fůzi rytmu a vostrejch kytár, dejte na starýho, voškubanýho vorla a poslechněte si prastarý Anglány Cubanate a jejich meisterstück z roku 1994, nádherný, dnes by se asi řeklo aggro techno mixlý s metlou… parádní kousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.