Nachtmahr - Feindbild

Nachtmahr – Feindbild

Nachtmahr - Feindbild
Země: Rakousko
Žánr: EBM / industrial
Datum vydání: 14.2.2014
Label: Trisol Music Group

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Obsah novinky Feindbild od rakouského projektu Nachtmahr se dá vlastně shrnout poměrně dost jednoduše – Thomas Rainer (dále ještě L’Âme Immortelle), který za kapelou stojí, totiž na albu předvádí bez nějakých větších výkyvů svou klasiku, jaká byla ke slyšení již na předcházejících čtyřech řadovkách. Pokud tedy člověk nějakou z nich (v podstatě jakoukoliv) slyšel, pak jej Feindbild asi jen těžko může v něčem překvapit.

Na druhou stranu je ovšem pozitivní, že si Nachtmahr svou formu drží nejen co do použitého výraziva, ale i co do kvalitativní laťky. Předcházející desky jsou lepší vlastně hlavně v tom, že tu prostě byly první a u Feindbild už tak nějak předem víte, jak to bude vypadat a jak to bude znít. Nicméně by bylo docela nespravedlivé skupině upírat fakt, že to i tak pořád šlape hodně dobře, že je to vlastně pořád zábavné album a že se opět podařilo dát dohromady pár kvalitních hitovek. Hned rozjezd placky je super s prvními třemi písničkami “Wir sind zurück”, “Dämon” a “I Hate Berlin”, z nichž zejména ta druhá je fakt povedená.

Album následně dost blbě přibrzdí pomalejší “Die Fahnen unserer Väter”… což také není žádné překvapení, protože v rychlejším a hutnějším tempu to Nachtmahr prostě sluší víc. Ostatně to dokazuje i druhý pomalejší song “The Torch”, díky němuž je závěr Feindbild trochu nevýrazný, protože dále následuje už jen klavírní outro “Wache”. Prostředek desky má ale naštěstí pořád říz, což platí především o instrumentálce “Chaos” nebo titulní Feindbild. Taková “Liebst du mich?” ovšem také v žádném případě není k zahození.

Feindbild určitě není to nejlepší, co kdy u Nachtmahr vyšlo, také mi malinko chybí nějaká absolutně kulervoucí vypalovačka jako třeba “Tanzdiktator” na “Alle Lust Will Ewigkeit” nebo “Can You Feel the Beat?” na “Semper Fidelis”, ale pořád je to povedená nahrávka, která jménu Nachtmahr ostudu nedělá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.