Night - Night

Night – Night

Night - Night
Země: Švédsko
Žánr: heavy metal
Datum vydání: 20.11.2013
Label: Gaphals

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Gaphals

Úplně stejně, jako si Švédové Night vybrali pro svou kapelu krutě neoriginální název, je stejně krutě neoriginální i jejich vlastní tvorba. I když, ono je docela podivem, že těch skupin, které by se jmenovaly Night, není zas až tak moc, jak by člověk čekal, nicméně o samotné muzice tohoto švédského kvarteta tvrzení z první věty platí naprosto do puntíku.

Night hrají heavy metal. Toť vše, nic víc, nic míň. Touhle jednoduchou větou bylo ve své podstatě řečeno vše podstatné, protože Švédové hrají ten úplně nejkrystaličtější a nejčistší oldschoolový hevík, jaký si jen dokážete představit – model 80. léta hudebně, zvukově i vzhledově. Jasně, retro pořád fčí, a když s tímhle dokázali prorazit krajané Steelwing, proč by se to nemuselo povést klidně i Night, jenže já osobně si myslím, že ani pod heslem “retro frčí” si někdo nezaslouží potlesk za to, že objevuje více jak 30 let objevenou Ameriku (což se samozřejmě netýká jenom Night).

Člověk opravdu nemusí být génius, aby hned během prvního poslechu poznal, kdo asi bude největším vzorem Night – samozřejmě to není nikdo jiný než Iron Maiden, jejichž tvorbu z 80. let Švédové citují opravdu vydatně, až si posluchač řekne, že těch prvních pár vteřin tohohle a tamtoho songu zní úplně stejně jako začátek jiné skladby od “Mejdnů”. Podobně Night odkoukali i typické maidenovské vyhrávky nebo práci s baskytarou.

Nechci zase tvrdit, že jsou Night naprosto vyloženou kopírkou, ale… možná to říkám jen proto, že se mi nechce být úplně zlý, a i s tímhle přístupem k té kopírce Night daleko fakt nemají. Na druhou stranu je ale pravda, že i tak jejich eponymní debutová fošna není odpad a i přes zoufalou neoriginalitu se poslouchá docela příjemně a člověka nijak neuráží.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.