Old Man's Child - Slaves of the World

Old Man’s Child – Slaves of the World

Old Man's Child - Slaves of the World
Země: Norsko
Žánr: melodic black metal
Datum vydání: 18.5.2009
Label: Century Media Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web

Před mnoha dávnými věky, kdy byl underground opravdu undergroundem a po black metalové scéně se neproháněli tuny trapných pozérů, vznikli i Old Man’s Child. Tehdy ještě jako regulérní kapela přežili až dodnes, i když teď působí v podobě jednočlenného projektu Galdera, který později nastoupil i do Dimmu Borgir. Ti jsou dnes pro něj skupinou číslo jedna, tudíž se Old Man’s Child věnuje jen v přestávkách mezi jejich alby. A protože Dimmu Borgir v poslední době zrovna nehýří aktivitou a většina členů se rozprchla do svých bočních projektů, Galderova cesta tudíž vedla logicky k Old Man’s Child a nové desce “Slaves of the World”.

Old Man’s Child vždy patřili spíš do melodičtějšího ranku black metalu, přesto si nikdy nevysloužili opovržení “true” fandů black metalu. Snad to bude tím, že Galder nesází na klávesové zpívánky, ale hlavní zůstává kytarový projev a klávesy užívá jen jako koření. Je tomu tak i na novince, což je jedině dobře, ale jak je tomu zvykem, má to i své malé mušky.

Na první poslech mi “Slaves of the World” přišlo takové trochu “kostrbaté”. Některé pasáže mi přijdou na ty předcházející naroubované trochu násilně a chvílemi i nelogicky (až mě to zatáhlo za uši). Musím ale říct, že jsem si na to časem zvykl a že teď už mi to při poslechu nijak moc nevadí. Jenže první dojmy byly jaksi rozpačité a ze začátku jsem byl trochu zklamaný (a jak všichni víme, právě první dojem spoustu lidí může odradit).

Takovým zlomem na albu je pátá píseň “Path of Destruction”, která dělí novinku na dvě poloviny. Na tu první by se dal více méně použít vzorec popsaný v předcházejícím odstavci. Za zmínku z téhle první části stojí hlavně “The Crimson Meadows”, která má pár opravdu povedených chytlavých kousků. Se songem “Path of Destruction” ale deska chytí druhý dech a Galder začne konečně sypat výborné nápady. Škoda, že i začátek “Slaves of the World” nemá takový spád. Technicky vzato ale není první polovina nijak špatná, jen z ní prostě nemám tak dobrý pocit jako z té druhé. Znáte to. Přesto však považuji “Slaves of the World” za kvalitní album, které rozhodně překonává předchozí “Vermin”. Na staré desky jako “The Pagan Prosperity” to sice nemá, ale i tak Galder odvedl kus solidní práce. Čím víc to poslouchám, tím lepší to je.


5 komentářů u „Old Man’s Child – Slaves of the World“

  1. asi tak odpovidajici recenze… mne to album moc nechytlo ale co mne opravdu prekvapilo je nove album dream theater to album je nechci prehanet…. ale to nejlepsi co sem slysel za posledni ROK!!! O_O O_O to album nema zadny slaby stranky… nic co by mne tam nesedelo vse beha jak svycarsky hodinky priznam se ze u songu Count of tuscany sem ukapl i slzu :-D (to se mne zatim podarilo vcetne tohoto u 3 songu + linkin park tam sem brecel smichy :-D )s timto albem ma podle mne theater i na bozi metallicu PROSTE KDO NEUSLYSI NEUVERI TAK BYCH TO REKL!!!

  2. Jak může někdo brečet u hudby?? :D
    To teda nežeru, protože buď se hudba líbí a nadchne, a nebo se nelíbí a unudí vás k smrti. Ani jedna skutečnost nenasvědčuje k brečení!

  3. tak to jsi toho jeste slysel malo :)
    jinak ja jsem nove DT jeste neslysel ale kazdej rika ze je to hodne slabota, ale to jsou ty true fans, co maj prolezlou i starsi tvorbu, takze zalezi na tom, jestli i ty mas skrz naskrz prosle images and words nebo awake :)

  4. Mě teda DT nikdy moc nebrali, přidou mi až moc přeceňovaný. Netvrdim že to sou ňáký mrdkoňové co neuměj hrát, ale prostě mě to nechytlo:) To nový CDčko sem sice ještě neslyšel, ale pochybuju, že se mi vůbec bude chtít po něm schánět:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.