Rectified Spirit - Rectified Spirit

Rectified Spirit – Rectified Spirit

Rectified Spirit - Rectified Spirit
Země: Indie
Žánr: modern metal
Datum vydání: 28.12.2012
Label: selfrelease

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Dva roky staré album indických Rectified Spirit patří mezi ten nevelký počet nahrávek, jejichž poslech mi dal opravdu zabrat, aniž by hudba samotná byla jakkoli složitá. Dokonce si troufnu tvrdit, že “Rectified Spirit” je deskou velice jednoduchou, která pouze delší stopáží a větším množstvím použitých prvků klame. Mix, který kapela přináší, je však relativně zajímavý, což se při mísení moderního metalu a power metalu dá říct málokdy. Rectified Spirit však do hudby vkládají, spíše implicitně než explicitně, své kořeny a deska tak má velice jemný a nenápadný indický nádech.

Bohužel mimo něj však nenabízí mnohé zajímavé. Na hodinové ploše se opakuje tak trochu nekonečný kolovrátek docela chytlavých riffů promíchaných s občasným přitvrzením s nádechem do death metalu. Přestože je však deska chytlavá, a jak jsem již řekl, spíše než na náročného posluchače míří do lidových vrstev, je na ní minimum zapamatovatelných nápadů, které by obhájily hodinovou stopáž. V zásadě tak po poslechu nemáte tušení, co právě dohrálo a to je ohromné mínus. Situaci se kapela snaží zachránit širokou škálou vokálů od obstojného řevu po zbytečně vysoký čistý zpěv. I to je však jen malá záplata na jinak těžce poničené fasádě.

Zatím je to tedy samá těžká kritika, a proto musím zdůraznit, že “Rectified Spirit” není vyloženě špatné. Skladby samotné jsou “ok”, i přes delší stopáž není nemožné album doposlouchat, a kdykoli se soustředím, většinou dostávám samé pozitivní dojmy. I o tom proklínaném čistém zpěvu nemám stále úplně jasné mínění; někdy totiž k hudbě sedne. A víte co? Poslechněte si třeba “There Is No Tommorow” nebo “Where the Ashes Fell” a udělejte si obrázek sami.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.