Ruinizer - Mechanical Exhumation of the Antichrist

Ruinizer – Mechanical Exhumation of the Antichrist

Ruinizer - Mechanical Exhumation of the Antichrist
Země: Velká Británie
Žánr: EBM / industrial
Datum vydání: 31.1.2014
Label: DWA

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook

V rámci svých čím dál tím častějších výletů do vod elektronické scény jsem náhodou narazil i na jméno jistého projektu Ruinizer. Na první pohled to vypadá na nový úplně novou akvizici, ale jak už tomu tak nezřídka bývá, nestojí za ní úplný cucák. V tomto případě se jedná o skupinu, již má svědomí Jay Ruin z industrial death metalové kapely Cedigest.

Upřímně jsem doufal, že by deska s názvem “Mechanical Exhumation of the Antichrist” mohla být dost dobrá, protože jejímu vydání předcházelo vypuštění těžce kulervoucího songu “Technoprisoners”, což je až nechutně chytlavá energická pecka, jejíž našlapaný refrén s mechanickým vyřváváním “Technoprisoners, technoprisoners” pořád nemůžu dostat z hlavy. Dalo by se tudíž říct, že jsem se tím pádem na poslech dost těšil…

Ve finále ovšem “Mechanical Exhumation of the Antichrist” nedostálo tak úplně očekávání a rozhodně není na takové úrovni, jakou jsem si od toho sliboval a jakou jsem si představoval. Poslouchá se to sice úplně v pohodě a vyloženě zlé to v žádném případě není, ale jak už tomu tak bývá, i v tomto žánru jsou tuny mnohem lepších kapel, takže není důvod poslouchat zrovna Ruinizer.

V čem tkví kámen úrazu? Především asi v tom, že “Mechanical Exhumation of the Antichrist” obsahuje málo těch opravdu řízných songů, které by se vás na nic neptaly, chytily vás za pačesy a vymetly s vámi podlahu. Kromě zmiňované hitovky “Technoprisoner” už je tu v podstatě jenom jedna taková písnička, a sice “Forsaken”. Rovněž se mi líbí třeba i “Cerberus” nebo “Goliath”, jež sice té první dvojici už koukají na záda, ale pořád je to docela kvalita. Zbytek už je trochu horší… většinou nepříliš výrazné kusy, které se sice dají poslechnout v klidu, ale není to žádné terno. A přesně takové je ve výsledku i celé albu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.