Seneron - Order Restored

Seneron – Order Restored

Seneron - Order Restored
Země: Velká Británie
Žánr: rock
Datum vydání: 25.3.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
GlobMetal Promotions

Britská rocková scéna vyprodukovala už celou řadu hvězd The Beatles počínaje a kdovíkým konče, takže se dá očekávat, že když už tak činí nějakých sedmdesát let, tak s tím jen tak nepřestane. A vskutku – prorazit z ostrovů se snaží další a další kapely a Seneron jsou jednou z nich.

EP “Order Restored”, jímž se Seneron v současnosti prezentují, obsahuje čtyři skladby, které se nesou v duchu těch nejklasištějších rockových postupů obehraných tak moc, že to až hezké není. Chraplavý vokál, zkreslené kytary, šlapavé riffy, svižné tempo – tohle Seneron nabízejí a ničeho dalšího se od nich nedočkáte. Ono to ovšem nemusí být nutně na škodu, pokud je to provedené kvalitně, a “Order Restored” určitou kvalitou rozhodně oplývá.

Vlastně ani nevím, čím to je, protože tohle EP je fakt klišé až na půdu, ale kdykoli ho poslouchám, tak se u něj celkem bavím, poklepu nohou do rytmu a dokonce mi to občas i zvedne náladu. Zejména skladby “Dead Stare” a “Just a Kid” jsou hodně na pohodu, chytlavé a dovedou spolehlivě zabavit a ani zbylá dvojice není žádný vyložený průser a poslechnout se dá, takže se navzdory fatální neoriginalitě žádný průser vskutku nekoná a “Order Restored” je vlastně docela sympatický počin.

Ano, sympatický počin – nic víc, nic míň. A protože si tahle hudba neklade vyšší cíle než poskytnout pár minut obstojné zábavy, nevidím jediný důvod, proč ji strhat proti nějakým nemístným nárokům, neboť se jí daří tento cíl víceméně naplnit. Jasně, nic chytrého to není a zázračného už vůbec ne, ale jako pohodová rocková čtvrthodinka to fungovat umí a člověk od toho neodchází otrávený, takže do Británie posílám pozdravy a pohodovou šestku navrch.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.