Skindred - Union Black

Skindred – Union Black

Skindred - Union Black
Země: Velká Británie
Žánr: alternative metal / reggae rock
Datum vydání: 25.4.2011
Label: BMG

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Máme tu opět Skindred, kteří se po (pro mě poměrně nevydařeném EP) vrací s plnohodnou deskou. Na posledním EP “Shark Bites and Dog Fights” mi prostě něco chybělo, jako by to bylo nedodělané. O to víc jsem se trošku bál tohoto dalšího alba. Nakonec to ale vše dopadlo dobře, Skindred jsou zpět ve formě a “Union Black” musí bavit. Poslední nevydařený kousek jsem jim tedy s radostí odpustil.

Přeskočíme-li stejnojmenné intro, čeká nás tu skvělá otvíračka se jménem “Warning”. Skindred na každém albu mají jednu výbornou pecku, která výrazně převyšuje zbytek alba. V minulosti to třeba byl “Ratrace”, “Nobody” anebo např. na posledním EP song se stejným názvem “Shark Bites and Dog Fights”. Není divu, že takováto píseň má vždy videoklip. “Warning” je prostě hitovka k pohledání, má všechno, co prostě dobrý song musí mít. Rychlý nářez na úvod vystřídá taková ta typická pomalejší skindredovská “Cut Dem”. Riff už je ale trošku povědomý, jaký byl třeba dříve. I vývoj songu je dost podobný jako v minulosti.

Následující “Doom Riff” se velice zajímavě přelévá z pomalejších reggae částí do tvrdších a nakonec tam naskočí velmi chytlavý refrén, který se bude skvělě vyzpívávat na koncertech. Jak znám Benjiho, určitě už to plánuje a provádí. Celkově je tento prvek na desce dost častý. Další “Living a Lie” je velice podobná. Máte-li Skindred rádi kvůli reggae, dočkáte se až na páté “Guntalk”. Bob Marley by měl radost. Další, kterou musím zmínit, je osmá “Get It Now”. Zde se pracuje s druhými vokály, na které nejsme u Skindred moc zvyklí. Začínají vlastně hned od začátku, takže se nelekejte jiného hlasu. Nicméně je to velice zajímavě provedené, právě tohle dělá “Get It Now” jeden z mých velmi oblíbených kousků. Exceluje to hlavně v refrénu. V předposlední “Death to All Spies” potěší Skindred fanoušky dubstepu, tedy i mě. Určité časti jsou typické pro dubstep. Jistě zajímavé zpestření.

Reggae rockeři Skindred se po nepovedém EP “Shark Bites and Dog Fights” opět dostávají do skvělé pohody. “Union Black” je velmi kvalitní deskou, která jen podtrhuje kvalitu kapely. Nemám pocit jako na už zmíněném EP, že tomu něco víc chybí. Skindred sází na osvědčené metody a přidávájí i nové prvky, na které jsme dosud nebyli zvyklí. Musím říci, že mě Skindred velice potěšili, a kdybych mohl, určitě bych na na ně zašel na první verzi letošního Prague City Festivalu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.