Disturbed – Indestructible

Disturbed – Indestructible

Disturbed - Indestructible
Země: USA
Žánr: alternative metal
Datum vydání: 3.6.2008
Label: Reprise Records

Hodnocení: 7/10

Zbytek redakce hodnotí:
Speedy – 8/10

Průměrné hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Skupina Disturbed se začala formovat v roce 1996. Jejími zakladateli byli Dan Donegan, Steve “FuzzKmak, Mike Wengren. Zpěvák David Draiman se k ostatním přidal v listopadu roku 1997. Od té doby funguje tato čtyřka ve stejné sestavě. Za dobu svého působení stihli prodat přes 10 milionů desek a patří mezi jedny z nejlepších nu-metalových skupin současnosti. S prvním vydaným albem “The Sickness” (2000) prorazili na Ozzfestu 2001. O následujícím albu “Believe” (2002) se hovoří jako o nejpovedenějším. Následovala deska “Ten Thousand Fists”(2005) a letošní “Indestructible”. O něm můžete dále číst o kousek níž…

Jak řekl zpěvák a hlava chicagské nu-metalové skupiny David Draiman v rozhovoru pro hudební stanici MTV, inspirací pro nové album byla smůla, která jej naneštěstí potkala od vydání posledního alba “Ten Thousand Fists”. Jeho nehoda na motorce, sebevražda dlouholetého kamaráda, požár v jeho garáži, který mu zničil téměř všechna auta, a spousta problémů v osobním životě. Všechny tyto události se podepsaly na tváři alba “Indestructible”. Už i názvy songů mluví za vše – “The Night”, “Deceiver”, “Enough”, “Inside the Fire”, “The Curse”… Album klade větší důraz na kytary. Téměř v každé písni najdeme kytarové sólo, na což jsme z dřívějších nahrávek nebyli zvyklí.

Nahrávce to spíše uškodilo než přidalo… místy máte pocit, že by mohly být více dotažené. Zdá se, že je to nejslabší místo desky. I když – každá změna je vítaná a můžeme se jen těšit, jakým směrem se budou tito chlapíci dále ubírat. Hlas je tvrdší, plný agrese. Skvělé frázování, typické pro Disturbed, které si zaručeně s ničím nemůžete splést. Je až s podivem, co všechno Draiman zvládne vyzpívat, a to nejen na studiové nahrávce. Můžete zapomenout na to, že by byl hlas jakkoli upravován. Stejný výkon podává i na koncertech. Při poslechu se určitě nebudete nudit a budete hořet nedočkavostí, s čím dalším David přijde. Album má šťávu po celou dobu poslechu, neúprostně se valí dál a dál a po celých 49 minut vás skvěle zabaví. Z původně 15 plánovaných songů se jich sem vlezlo 12. Toto album nezklame zaryté fanoušky a určitě má i potenciál na to, aby zaujalo i další fanoušky tvrdší muziky, kteří třeba na tuto čtveřici ještě nenarazili. Bohužel chybí výraznější pecka, která by mohla prorazit do povědomí širší hudební veřejnosti. Každopádně “Indestructible” patří na harddisk či do CD stojánku každého metalového fandy. Takže stahujte, kupujte! Enjoy!


9 komentářů u „Disturbed – Indestructible“

 1. moje prvotina.. :-P sice to neni uplna “novinka”… ale nejak se zacit musi. Snazil jsem se zachovat stejnou formu recenzi, na ktere jste byli zvykli. Klido napiste co poupravit..zmenit.

 2. Mno ja jsem spokojen :)) Uvidime co na to nasi ctenari, jeste at se rozhoupe kakao a bude to :) jinak bud dnes vecer nebo zitra cekejte prival par novinek :)

 3. Hezka recenze, jen nechapu hlasku, ze “by to mel mit kazdy metalovy fanda”, pricemz finalni hodnoceni je “pouze” 70% ;)

 4. ridil jsem se timhle, cituji:

  70% – Velmi kvalitní nahrávky, které ale spíše zaujmou fanoušky, ostatním se až tak líbit nemusí. Takové alba mají několik chyb, které zabraňují tomu, aby šlo o opravdový hit.

  (http://sicmaggot.blog.cz/0706/jak-hodnotime)

  70% neni malo.. za tim co jsem napsal si stojim =)

 5. Zkusil jsem Indestructible a nezní to špatně. Je to první moje CD co jsem od Disturbed slyšel a je to docela zajímavé. Díky za rozšíření obzorů.

 6. ohledně disturbed to je asi takhle : debut ,, Sicknes ” byl výborný ; ,, Believe ” průměr ; ,,10 000 Fists ” představovalo přesvědčivější a tvrdší formu ,, Believe ” , ale jako album bylo moc dlouhé ; ,, Indestructible ” může konkurovat skvělému debutu . Pohled nezávislého fanouška :) .

 7. Já se porklínal, když jsem si to album stáhnul. A když něco stahuju chci aspoň jeden nebo dva songy, které budu poslouchat pořád a budou jedinečný, jak svým pojetím, tak hraním a i ve zpěvu více prožitku, to na tomhle albumu ani jednou neslyším. Takže bych dal 50% je to prostě průměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.