Soul of Steel - Journey to Infinity

Soul of Steel – Journey to Infinity

Soul of Steel - Journey to Infinity
Země: Itálie
Žánr: progressive power metal
Datum vydání: 26.4.2013
Label: Bakerteam Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Bakerteam Records

Power metal už poměrně dlouho neřadím ke svým oblíbenějším metalovým podžánrům. Většina žánrových uskupení mi nic moc neříká, nicméně mě taková hudba až na výjimky nijak nepohoršuje a v pohodě si ji vyslechnu. I s tímto vědomím jsem se odhodlal k hodnocení nového počinu Soul of Steel, kteří za sebou sice již jednu vydanou desku mají, avšak ta dost možná unikla i pozornosti žánrových nadšenců.

K albu jsem od začátku přistupoval skepticky. Už kýčovitá obálka mi ukazovala vztyčený prostředníček, zvlášť když mi připomněla letošní, fanynkami zbožňovaná “Bévébéčka”, a já jen doufal, že podobností u artworku to skončí. Zaplaťpánbůh skončilo. I když o “Journey to Infinity” zdaleka nemůžeme mluvit jako nějakém geniálním majstrštyku, svoji sílu rozhodně má. Tu vidím především v ústřední postavě uskupení, Antonio Collonovi, který bývá za svůj projev v několika zahraničních recenzích nemálo pranýřován. A ačkoli bych jeho přednes bych popsal jako nepříliš zúčastněný, chladný či v některých polohách možná až bez emocí, vnímám ho na rozdíl od ostatních jako pozitivum, které posluchače vlastně nabádá, proč si novinku poslechnout. Ke konci můj pocit mírně sráží srdceryvné balady, které mě na desce spíše otravovaly, než aby ve mně vzbuzovaly záplavy emocí.

Za co Italy pochválit nemohu, je naprosto přemrštěná délka. 70 minut je obecně hodně, v power metalové hudbě se jedná o sebevraždu. Navíc mě Soul of Steel nepřinutili ani jednou pustit si desku naráz od začátku do konce, ale vždy jen po částech. “Journey to Infinity” díky tomu vnímám pouze jako průměrnou desku, což vyjadřuji i v samotném číselném ohodnocení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.