Streams of Blood - Ultimate Desolation

Streams of Blood – Ultimate Destination

Streams of Blood - Ultimate Destination
Země: Německo
Žánr: black metal
Datum vydání: 26.2.2013
Label: Folter Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Jistě všichni známe ten pseudo-zlý black metal, který se snaží být extrémně temný, ale tak moc se mu to nedaří, až u toho člověk brečí smíchy. Tak přesně tohle jsou co do grafické prezentace Němci Streams of Blood. Když jsem poprvé viděl jejich fotky, tak jsem naprosto vážně vyprsknul smíchy… rozplizlé barvičky, všechno černobílé, neskutečné pózy a grimasy, jak kdyby zrovna tlačili na záchodě. Jednoduše to nejhorší, co si jen dokážete představit (to co je vidět, je ještě v normě oproti dalším).

Většinou platí, že když nějaká skupina nemá soudnost na fotkách, nemá ji ani hudebně, a přesně s tím vědomím – že dostanu nahrávku tak špatnou, že budu chtít vrátit čas a podruhé si ji nepouštět – jsem se také do náslechu pustil. Nicméně navzdory očekáváním a předpokladům a sebedebilnější prezentaci se z “Ultimate Destination”, druhého alba Streams of Blood, vyklubala záležitost až překvapivě dobrá a kvalitní. A to je od kapely, u jejíchž fotek si člověk prská smíchy na monitor, hodně velké překvapení.

Streams of Blood rozhodně nejsou žádní inovátoři a ani náznakem si na nic podobného nezkoušejí hrát. Jejich muzika, jak ji nabízí na “Ultimate Destination”, je vlastně “jenom” normální black metal. Důvod, proč si deska zaslouží tak vysoké hodnocení a proč hovořím o tak příjemném překvapení, tkví v tom, že ta necelá tři čtvrtě hodina má prostě parádní kule, tah na bránu, i přes zdánlivou jednotvárnost vůbec nenudí, skladby jsou mezi sebou jasně rozeznatelné, bez výjimky jsou dobré a uhánějí dopředu bez jakéhokoliv škobrtnutí. To je asi tak všechno, co zde najdete, jenže jak vidno, jsou případy, kdy něco i na první pohled tak triviálního bohatě stačí k tomu, aby nahrávka překvapila, potěšila a pobavila.

Stručně řečeno, “Ultimate Destination” je dost povedený black metal od kapely s naprosto příšernými fotkami. Pokud nejste vyloženě fandové žánru, asi se s tímhle počinem obtěžovat nemusíte a jeho neslyšení rozhodně přežijete, pokud si však chcete poslechnout nějakou slušnou žánrovku, která se nemá za co stydět, proč ne…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.