Trance of the Undead - Chalice of Disease

Trance of the Undead – Chalice of Disease

Trance of the Undead - Chalice of Disease

Země: Brazílie
Žánr: black metal
Datum vydání: 9.5.2020
Label: selfrelease

Hrací doba: 39:06

Odkazy:
bandcamp

Trance of the Undead jsem poprvé slyšel krátce po dokončení recenze Deadlight Sanctuary, jejichž „Thaumaturgical Rites of the Damned“ jsem moc nepochválil. Obě zmíněné kapely mají několik věcí společných. Za prvé třeba dobrý a povědomý název; „Trance of the Undead“ je totiž název skladby z první desky kultovních Negative Plane. No a za druhé, oba jednočlenné projekty nejsou nic víc než kopírky Demoncy a kapel z nich vycházejících. Jenže Brazilec, který si rovněž přezdívá Trance of the Undead, nakonec onen worship namíchal o chlup zajímavěji.

Inspirace konkrétními tituly Demoncy, Beherit, Archgoat případně Void Meditation Cult a Nocturnal Blood je neoddiskutovatelná, ale „Chalice of Disease“ nejvíce připomíná španělskou nekromancii 13th Moon. Ti jsou vlastně taky kopírka jak prase, ale dovedli to aspoň podat náramně přesvědčivě a sugestivně. Když vyšel jejich debut „Abhorrence of Light“ (2014), tak jsem nečekal, že obstojí test času, jenže ta hniloba furt umí při poslechu očarovat. Není tedy překvapivé, že Španělé za tu dobu nasbírali i slušný respekt. Trance of the Undead podobný osud asi nečeká, ale fanoušky uvedeného blackmetalového podproudu určitě zaujmou a nahrávka by si regulérní fyzický nosič taky zasloužila.

Když přijde na klávesové výjeby, tak jsou Deadlight Sanctuary možná nápaditější, ale základem metalu – a je fuk, zda se o něj snaží slovenská metalová armáda, týpek z norgeje nebo vyvrhel z brazilského krchova – jsou prostě kurva riffy a ty umí Trance of the Undead napsat solidní. Sice neoriginálně a zcela v mezích beherituálního démonismu, jenže atmosféru mají slušnou. Samozřejmě, že své dělají i sepulchrální vokály, sklepní produkce a poněkud amatérské bubnování. Ale i to jsou aspekty, proč na mě „Chalice of Disease“ působí lépe a sympatičtěji než „Thaumaturgical Rites of the Damned“.

Od Trance of the Undead a jejich „Chalice of Disease“ nelze čekat zázraky, jedná se prostě o slušně udělanou kopírku Demoncy, co zní skoro jako 13th Moon. Někomu, jako třeba mně, to bude na pár poslechů stačit.


2 komentáře u „Trance of the Undead – Chalice of Disease“

  1. Jo, dobrý to je. Ti 13th Moon tam jdou slyšet dost. Vlastní přínos teda nula, ale riffy tam jsou celkem slušný a šlape to taky dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.