Unrated - The Choice Is Yours

Unrated – The Choice Is Yours

Unrated - The Choice Is Yours
Země: Česká republika
Žánr: rock / metal
Datum vydání: 7.9.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
bandzone

K recenzi poskytl:
Unrated

Začínající středoškolská kapela, která mezi své fanoušky vrhla první EP “The Choice Is Yours” – tak jednoduše a řekl bych, že i výstižně, by se Unrated dali charakterizovat. Aniž bych chtěl přistupovat k mostecké čtveřici s nějakými předsudky, tak proč tajit, že podvědomě jsem neočekával žádný zázrak. Spíš naopak. Nebudu vám mazat med kolem huby, že se stal zázrak a z této party se vyklubalo neuvěřitelné překvapení, ale s klidným srdcem můžu říct, že nejsou špatní.

Šestiskladbové EP (pokud nebudu počítat úvodní intro “Fylé”) se sice hudebně nijak nevymyká z běžných žánrových stereotypů rock-metalové tvorby, ale i přesto se tak nějak dobře poslouchá, až jsem byl příjemně překvapený, jak jsem si po čase začal pobrukovat refrén úvodní povedené hitovky “Face to the Hell” s crossoverovými kytarami. V podstatě to samé platí pro “Whore”, jež se mi rovněž velmi zalíbila. Škoda, že se náznak vokálních harmonií v podobě ozvěn druhého vokálu nepovedlo roztáhnout do rozmáchlejší podoby. Vkusným ozvláštněním jinak statické formy budiž závěrečná “Fucking Fate”, která oproti zbytku dýchá skoro až nu-metalovým životem. Sice to je zásluha “rapové” sloky a jejího střídání s melodickým refrénem, protože samotný hudební podklad není zas tak odlišný od zbytku songů, což mě ale až tak nemrzí, protože když už se mladíci o něco takové pokusí (“Awareness”), tak to nedopadá úplně nejlíp. Z “Awareness” se tak vlastně stala pomalá, na kytarovém brnkání postavená skoro-balada a krom slušného zpěvného refrénu mi vůbec nic neříká.

Jak jsem řekl, žádný zázrak, ale pokud jen tak v paměti zapátrám mezi podobnými kapelami, s nimiž jsem se na různých studentských akcích setkal, tak nejsou Unrated žádná ořezávatka a vzhledem k jejich věku, který nepřesahuje věk průměrného maturanta, to mohlo dopadnout daleko, daleko hůř. Jestli si “The Choice Is Yours” ještě pustím, netuším, s největší pravděpodobností ne, ale pro potřeby hodnocení jsem při jeho poslechu vůbec netrpěl a pár songů mě hodně bavilo, takže asi tak.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.