Waldgeflüster - Meine Fesseln

Waldgeflüster – Meine Fesseln

Waldgeflüster - Meine Fesseln
Země: Německo
Žánr: atmospheric black metal
Datum vydání: 10.1.2014
Label: Black Blood Records

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

Se jménem německého projektu Waldgeflüster jsem se poprvé setkal před dvěma lety na festivalu Ragnarök v německém Lichtenfelsu, kde se tenkrát kapela představila. Dodnes si pamatuju dvě věci – že měl zpěvák krutě zálesácké fousy a že na mě ta muzika působila velice rozpačitě a rozhádaně. I díky tomu jsem se tedy následně po studiové tvorbě nesháněl, nicméně když se začátkem letošního roku objevila nová, celkově třetí deska s názvem “Meine Fesseln”, rozhodl jsem se, že dám Waldgeflüster, potažmo Winterherzovi, jenž je hlavním mozkem projektu, druhou šanci, aby ukázal, co v něm vězí…

Po nejedné posluchačské seanci ve společnosti “Meine Fesseln” ovšem mohu prohlásit, že na mě muzika Waldgeflüster působí i ve své studiové podobě působí úplně stejně jako tehdy v živém provedení, tedy jako nijak zvlášť objevný, poměrně rozbředlý a rádoby atmosférický black metal ve středním tempu, v němž se tu a tam výjimečně objeví nějaký skvělý moment. Mezi tyto skvělé momenty patří třeba závěr “Wie eine Weide im Wind” a především finále skladby “Wenn die Morgensonn…” (jednoznačný vrchol nahrávky) – přesně tohle jsou chvíle, kdy si říkám, že to zní tak, jak bych si představoval, a že mě ta produkce Waldgeflüster oslovuje.

Takových pasáží je však na “Meine Fesseln” bohužel minimum a většina stopáže se nese ve znamení takového ne úplně špatného, zároveň ale nijak zvlášť záživného black metalu. Poslouchat to jde, ale nic moc to se mnou nedělá. V některých uvolněnějších chvílích se hudba dostane až někam na dohled shoegaze, což je pro mě osobně ještě větší nuda (nemůžu si pomoct, vždycky mi to přišlo jako strašně přiteplený styl), ale pořád se to dá přežít bez úhony.

Ve výsledku je pro mě “Meine Fesseln” tedy albem, o němž mohu říct jen to, že mě jeho poslech neobtěžuje, ale to je s prominutím hodně málo. Určitě se najde někdo, komu hudba Waldgeflüster sedne o poznání více, ale za mě se jedná o čistý průměr s pár hodně povedenými nápady, za něž přidávám ten půl bodík nahoru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.