White Nights - Into the Lap of the Ancient Mother

White Nights – Into the Lap of the Ancient Mother

White Nights - Into the Lap of the Ancient Mother

Země: USA
Žánr: psychedelic black metal
Datum vydání: 24.4.2020
Label: Iron Bonehead Productions

Hrací doba: 16:47

Odkazy:

K recenzi poskytl:
Iron Bonehead Productions

Když se podívám na logo White Nights a na obálku jejich debutového ípka „Into the Lap of the Ancient Mother“, očekával bych od toho retro psychedelic rock. Dokázal bych si představit i příměs occult rocku. Kdybyste mi ale řekli, že tahle možnost není správně, tak bych tipoval nějaký stoner a myslel bych si, že tentokrát už se nemohu mýlit. Myslel bych si blbě.

Jediným správným předpokladem ze všech výše zmíněných je psychedelie. White Nights na ni ovšem nahlížejí blackmetalovou optikou. Jak ale pestrobarevný houbičkový obal napovídá, nepůjde o hutnou sugestivní podobu psychedelického black metalu à la Oranssi Pazuzu. Produkce White Nights je taková víc „hippie“ a lze v ní bezproblémově slyšet návaznosti dekády, v nichž se klasickému psychedelickému rocku dařilo jak lysohlávkám po dešti. Když to řeknu hodně zkratkovitě, tak „Into the Lap of the Ancient Mother“ má svou atmosférou blíž k Black Magick SS než ke zmiňovaným Oranssi Pazuzu, přestože o příslušnosti White Nights k metalu nemůže být pochyb.

Nastavený koncept se tváří dost zajímavě, protože podobných formací všude okolo zas tolik neběhá, ačkoliv spojení black metalu a atmosféry retro psychedelic rocku působí přirozeně a obě věci se podle mého názoru dají skloubit do funkčního a lákavého celku. Řešení White Nights ovšem není úplně prvotřídní a k dokonalosti mu hodně schází.

„Into the Lap of the Ancient Mother“ se podle mě nedá považovat za nepovedenou nahrávku, jež nestojí ani za odplivnutí. Muzika vyloženě špatná není a zvuk kapely se mi zdá zajímavý. Na druhou stranu to ale není ani nějak zásadně dobré a výsledek mě nechává mnohem chladnějším, než bych od nastíněné kombinace očekával a chtěl.

Celé je to jenom takové ok, v pohodě, proč ne, ale nic víc. Materiál se navíc velmi rychle ohrává a vyčerpává, takže po pár pokusech klesá chuť věnovat „Into the Lap of the Ancient Mother“ více času prakticky na nulu. To všechno dělá z debutového materiálu White Nights maximálně průměrnou nahrávku, s níž není nutné ztrácet čas. Doufal jsem v něco zajímavějšího.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.