Kabát - Země plná trpaslíků

Kabát – Země plná trpaslíků (1995)

Kabát - Země plná trpaslíků
Země: Česká republika
Žánr: hard rock
Datum vydání: 6.11.1995
Label: Monitor

Odkazy:
web / facebook

Zřejmě se vám bude zdát, že recenze Kabát na Sicmaggot je těžký úlet, ale občas si dokonce i někdo jako já potřebuje střihnout nějakou oddechovku. A pokud by někomu přišlo, že se sem Kabáti nehodí, tak si uvědomte, že nezáleží na tom, kolik prodali desek nebo jak často je hrají v rádiu, pořád je to bigbít. A navíc jsem na Kabátu před nějakými 12 nebo 13 roky začínal… takže… hm, asi nostalgie, hehe… A proč jsem si vybral zrovna “Země plná trpaslíků”? Ani nevím. Proč prostě ne?

Možná mi to zkazí image, ale musím uznat, že Kabát na “Zemi plný trpaslíků” sázejí docela solidní pecky. Některé songy sice stojí za hromadu hnoje (“Už mě bijou”, “Dávám ti ještě jeden den” nebo “Dávno už vim”), ale většina položek v tracklistu jsou solidní hroudy.

Jako první stojí za zmínku “Všude tu sou” – ještě teď si pamatuju, že jsem byl jako malý z tohohle songu hotový. Nejsilnější čtveřice songů ale začíná až s titulní “Země plná trpaslíků” s velice zábavným textem. Na trochu vážnější notu uhodí “Zhasněte světla” (nebo se mi to jen zdá?). Každopádně to není špatná písnička. Mě osobně hodně baví svižná “Zasypat to vápnem” s prímovým zkreslením kytar. Občas to nese i mírné náznaky tvrdosti (to víte, moc tvrdí mi Kabát vážně nepřijdou, protože jsem si těsně před nimi dával zabijáckou kombinaci Anaal Nathrakh – The Berzerker). Poslední z té silné čtverky je “Silnej jako vůl”. Doteď si ještě živě vzpomínám, že to tohle bývala moje nejoblíbenější pecka.

Stále ale ještě nejsme na konci. Ten největší hit všech hitů se ukrývá na úplně posledním místě. Ano, samozřejmě myslím “Láďa”. Ne, nedělejte, že nevíte, o co jde. Stejně vám to nikdo neuvěří. Nikdo z nás tady není takový tvrďák, aby nevěděl, že “Láďa má velkou hlavu jak pytel od banánů”. Tenhle song je prostě tak debilní, až je dobrý.

No, takže si to shrneme – tahle recenze stojí za hovno, ale co jste čekali? Já říkal, že je to úlet. Jo, vy jste asi chtěli hodnocení alba, že? Popravdě řečeno, ani nevím, jak to ohodnotit. Tady selhávají všechna moje kritéria pro hudbu. Kabát je prostě sranda záležitost pro prdel a tak se taky musí brát. Zábavná oddechovka.

P. S. Asi se s vámi rozloučím, protože za takovouhle “recenzi” očekávám vyhazov :)


12 komentářů u „Kabát – Země plná trpaslíků (1995)“

  1. na Kabatech jsem taky spolecne s Rammsteiny a AC/DC vyrustal :) Byl to snad jeden z mejch prvnich koncertu :) Dole v Dole je ale podle me jejich nejlepsi album..

  2. na kabáty mi nesahejte! Od rána do večera se topím v Immortalech, Satyriconu a Behemothu…, ale pro Vojtkovu bandu mám ve své zvrácené duši stálé místo.(Ďábel a Syn, Hey moralisti, Žízeň) Dy´t to jsou prdy jako prase a nepříjde mi to ani trochu komerční(Vyjma corridy a dole v dole…,ale co noví Knoti taky zní komerčně a stejně se to dá poslechnout.

  3. Komercni je vse co se prodava ;) takze i Immortal kteri chcou 90 euro nebo kolik za tu special edici ;)

  4. “klidně si mudruj, já se du vožrat” nebo “holky nemaj zrovna co na práci tak šukaj a tancujou”, to prostě nemá chybu, podle mě nejlepší album je “má jí motorovou” pak “Děvky” a s každym dalšim albem je to bohužel o něco horší :-( když si poslechnu “Hej Moralisti” a “Malou dámu” tak v tý první písničce vědi o čem zpívaj a je to sranda, ta druhá je komerční rádiová slátanina o ničem, vůbec se to k lihem prosáklýmu Vojtkovi nehodí, nechápu na co si hrajou… škoda, už to bude jenom hroší :-(

  5. Já na Kabátech taky vyrůstala. Je fakt, že novější alba dou… každej ví kam. Ale v září se chystám do Prahy na “po čertech velkej koncert”, tak sem zvědava. :-)

  6. My je měli dva roky po sobě tady ve fabrice(poslední letní koncert) na Tatrafestu, naprostá česká dokonalost.tak jsem si nezablbnul ani nezabekal nikdy. Ten koncert v Praze závidím…:))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.