Bloodsoaked Necrovoid - Demo II

Bloodsoaked Necrovoid – Demo II

Bloodsoaked Necrovoid - Demo II

Země: Kostarika
Žánr: death / doom metal
Datum vydání: 16.11.2018
Label: Caligari Records

Tracklist:
01. Flesh Divinations for the Ego-Plundered Psyche
02. Vortex Extracting Putrid Disembodied Beings
03. Substance Conceiled in Open Conduit Discharging Flesh-Penetrating Agony
04. Sempiternal Gravitation Pull of the Massive Cosmic Cauldron

Hrací doba: 22:38

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Caligari Records

První demosnímek Kostaričanů Bloodsoaked Necrovoid se dle mého názoru dost povedl. Nepřinesl sice nic zásadního, ani nic nového, co bychom jinde ještě neslyšeli, ale dovolím si tvrdit, že příznivce hrubozrnného death / doom metalu jistě potěšil. Jednalo se totiž o poctivou žánrovku s parádně prohnilou atmosférou, které na lákavosti ještě přidával demo sound.

Myslím, že demáč nakonec vyvolal docela slušný ohlas. Je to samozřejmě těžce relativní, z Bloodsoaked Necrovoid se nestali přes noc hvězdy. Demosnímek si nicméně odnesl převážně pochvalné recenze i z poměrně respektovaných zinů (čímž nemám na mysli zrovna nás, haha) a po audiokazetě vydané v limitaci 150 kopií se vcelku zaprášilo. Asi se dá říct, že Kostaričané se chytli a našli si své posluchače.

Staré známé a léty prověřené pořekadlo nás učí, že železo se musí kout, dokud je žhavé, podle čehož se zachovali i Bloodsoaked Necrovoid. Přesně o kvartál později totiž do světa vypustili svůj druhý snímek, opět pojmenovaný originálně „Demo II“. A já se na něj docela těšil.

Kapela si nicméně svojí prvotinou nastavila laťku docela vysoko a druhé demo ji nedokázalo dorovnat. Názvy songů jsou sice opětovně kurevsky epické, viz třeba „Vortex Extracting Putrid Disembodied Beings“ nebo „Substance Conceiled in Open Conduit Discharging Flesh-Penetrating Agony“, ale z hlediska hudební náplně mě „Demo II“ nesebralo takovým způsobem jako předchůdce. Dokonce i ta zlo-malůvka na obale nemá takový říz jako posledně.

Ono je to samozřejmě relativní. Na jedné straně, té formální, není druhé demo o nic moc horší než to první. Je to špinavé, hnusné, prohnilé, celková nálada je chorobná, v tomto směru je to v největším pořádku. První dva songy „Flesh Divinations for the Ego-Plundered Psyche“ a „Vortex Extracting Putrid Disembodied Beings“ nicméně nejsou žádné zázraky a neurvou člověku koule. Trochu jsem doufal, že by Bloodsoaked Necrovoid mohli přidat na sólech a melodiích, protože ty byly minule povedené. Což se sice naoko děje, ale jak dokazují obě zmíněné písně, na „Demo II“ jsou ty vyhrávky kratší, a ačkoliv třeba to na konci „Vortex Extracting Putrid Disembodied Beings“ není špatné, ani zdaleka se nejedná o nic tak působivého jako pasáž v prostředku „Dismal Catacombs of Eternal Flagellating Torment“ na první demu. Doufal jsem ve víc právě takových lahůdek.

Další dvě skladby „Substance Conceiled in Open Conduit Discharging Flesh-Penetrating Agony“ a „Sempiternal Gravitation Pull of the Massive Cosmic Cauldron“ už mi přijdou o něco zajímavější. Obě začínají ultra-shnilým pomalým umíráčkem, přičemž zejména v té druhé zmiňované se to dost povedlo. Následné přechody do deathmetalových částí jsou také v pohodě. Celkově mi ale na celém demu schází nějaký větší námrd, ani v těch nejrychlejších pasážích nahrávka tolik nekope. Naopak pochválit mohu murmur, protože ten je ohavný až běda.

Bloodsoaked Necrovoid

Kdybych si měl tedy vybrat mezi první a druhým demem, „Demo 1“ u mě o něco vede a znova bych si pustil radši to. Nicméně zase nechci na „Demo II“ házet špínu a zásadně jej ponižovat, protože ve své podstatě je také dobré, a pokud si někdo v ošklivém death / doom metalu, kterýžto pro mě ani zdaleka není žánrovým favoritem, rochní jak prase v bahně, nejspíš jej Bloodsoaked Necrovoid potěší i tentokrát a nebude si mít na co stěžovat. Ostatně to vypadá, že fans jsou spokojení, protože po druhé kazetě se zaprášilo ještě rychleji, přestože vyšla ve větším nákladu.

Osobně bych ale ocenil víc mimozemských sól, nějakou opravdu devastující pasáž a naopak méně „chytlavých“ temp, jaké se objevují v prvních dvou písních. Přesto si pořád myslím, že z Bloodsoaked Necrovoid se může ještě vyklubat moc zajímavá smečka, až se borci „prodemují“ k první řadovce, a příští počin si určitě poslechnu.


1 komentář u „Bloodsoaked Necrovoid – Demo II“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.