Hollywood Heads - Hollywood Heads

Hollywood Heads – Hollywood Heads

Hollywood Heads - Hollywood Heads
Země: Rusko
Žánr: rock
Datum vydání: 2014
Label: selfrelease

Tracklist:
01. Blood City
02. Hollywood Heads
03. Aerogrill
04. Game

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
GlobMetal Promotions

Příběh ruských rockerů Hollywood Heads vlastně není ničím zvláštní. Psát se začal v roce 2011, kdy se dali dohromady bubeník Dan Mark a basák Yeti. Tedy, ne, že by se hned zformovala kapela výše uvedeného jména s pevnou sestavou, ale takový ten pomyslný základ nutný pro věci nadcházející byl položen. Dva roky se pánové potýkali s personálními problémy a nestabilní sestavou, ovšem příchod kytaristy Foxe a zpěváka Gine Kinga to změnil a v loňském roce tak vzniklo uskupení pod jménem Hollywood Heads, které nám do redakce poslalo své debutové EP “Hollywood Heads”.

Víte, já mám rád rockovou hudbu a je mi jedno, jestli se jedná o kaskádovitě stavěný prog rock, nebo přímočarý stadiónový rock s velkými refrény. No dobře, kecám. Prog rock mám radši, ale když mě to baví, tak mě to prostě baví. Bez ohledu na to, do jaké škatulky hudba spadá. Totéž platí i pro “Hollywood Heads”, což je sice úplně obyčejný rock, který si s ničím neláme hlavu, ale upřímně řečeno, poslouchat se to dá úplně bez problému. Co však tohle EP místy solidně pohřbívá, je zpěvák Gine King, jehož hlas je mi v některých pasážích až vyloženě protivný. Netvrdím, že se nedá vydržet v celé délce trvání “Hollywood Heads”, protože v zemitějších pasážích “Game” je v pohodě a taková přirozená agresivita mu sluší, ale někde zase při poslechu zatínám pravačku a doufám, že se objeví na dostřel, protože tím svým odporným halekáním vyloženě kazí slušný song (“Aerogrill”).

Hned při prvním poslechu mě zarazilo, že ne všechny skladby jsou ošetřeny stejným zvukem, protože “Blood City” v tomhle ohledu vyloženě vyčnívá z řady, nicméně důvod se našel záhy. “Blood City” je úplně první píseň, kterou kapela loni natočila a jen tak pro jistotu ji nacpala i na své první třípoložkového EP. Ale o zvuk nejde. Když už nic, tak je vidět vývoj, který kapela za tu krátkou dobu ušla, protože zatímco “Blood City” je hutná a zemitá věc, které říz nechybí, tak ze zbylých tří skladeb v sobě mají dva kusy zakomponovány mnohem více melodií a působí tak nějak vyzráleji než právě “Blood City”, jež je taková ta klasická klubová vyřvávačka, na kterou se chytí i ten, co se na koncert Hollywood Heads připlete čistě náhodně.

Z oněch tří písní, které tvoří kostru “Hollywood Heads”, se mi nejvíc líbí přímočarý titulní song, který si v jednoduchosti nic nezadá s “Blood City”, ovšem hrdinské kytarové sólo, které přivádí kompozici do její druhé poloviny, zapříčinilo, že se mi tenhle vál líbí ještě o něco více. “Aerogrill” je ze všech čtyř písní nejhravější. Určitě za to můžou podivné “hu hu huu” sborové vokály v refrénu a už zmíněný odpudivý vokál Gine Kinga, jenž se asi snažil udělat píseň zábavnější nebo teatrálnější, ale výsledek se podle mě minul účinkem. Pokud bychom se bavili čistě o hudební stránce, tak nemám nic proti. Je to sice průhledný hevík úrovně krajské kapely z kdejakého zapadákova, ale i to se dá občas přežít a neklepat si při tom na čelo. Závěrečná “Game” je ze všech kousků rozhodně tím nejzajímavějším zářezem, který “Hollywood Heads” může nabídnout. Tempo se zklidní, kytarové vyhrávky se ve slokách vzájemně proplétají a výsledkem je nejlepší skladba, kterou zde lze slyšet. Ne, že by ty zbylé zněly jako vyložené párty songy, ale “Game” je hudebně nejpromyšlenější a možná proto jsem si ji nyní při psaní recenze, kdy jsem se k EP po nějakém týdnu vrátil, užíval nejvíc.

Vzhledem k tomu, že jsem kapel, které znějí velmi podobně jako Hollywood Heads, slyšel už velké množství, tak asi nebudu mít v budoucnu nutkání sáhnout právě po tomto počinu a radši opráším nějaká léty osvědčená alba. Přeci jen, debutové EP “Hollywood Heads” není taková bomba, abych na něj nemohl zapomenout. Skladby jsou sice snadno zapamatovatelné a dostávají rychle se pod kůži, ale stejně rychle je z hlavy zase dostanete, protože nějaký prvek, který by Hollywood Heads vynesl nad hlavy zástupů jiných, zde mocně schází. Proto sahám po průměrné známce, protože přesně takoví Hollywood Heads zatím jsou… veskrze průměrní a ničím nezajímaví.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.