Marilyn Manson - The High End of Low

Marilyn Manson – The High End of Low

Marilyn Manson - The High End of Low
Země: USA
Žánr: alternative metal / industrial rock
Datum vydání: 20.5.2009
Label: Interscope Records

Tracklist:
01. Devour
02. Pretty as a Swastika
03. Leave a Scar
04. Four Rusted Horses
05. Arma-Goddamn-Motherfuckin’-Geddon
06. Blank and White
07. Running to the Edge of the World
08. I Want to Kill You Like They Do in the Movies
09. WOW
10. Wight Spider
11. Unkillable Monster
12. We’re from America
13. I Have to Look Up Just to See Hell
14. Into the Fire
15. 15

Hodnocení: 3/10

Zbytek redakce hodnotí:
Corey(8) – 5,5/10
H. – 2,5/10
Earthworm – 3,5/10

Průměrné hodnocení: 3,6/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Exhibicionista Marilyn Manson se vrací na hudební scénu se svým novým kouskem „The High End of Low“. Na této desce se skupina snaží pokračovat ve stylu své minulé práce „Eat Me, Drink Me“, které je mnohdy kritizováno, že už to není starý dobrý Manson; uvidíme, jakých reakcí se dočká tohle album. Navázalo se na pomalejší a roztáhlejší písně zaměřené spíše na lyrickou část, nežli hudební, celkově texty v tomto albu patří ke špici, co kdy Manson sepsal a nazpíval, texty ale bývaly vždy silnou stránkou tohoto pána.

Při začátku poslechu jsem moc nadšený nebyl, očekával jsem něco ve stylu „mOBSCENE“ či „The Fight Song“, místo toho jsem dostal pomalou odrhovačku s názvem „Devour“, asi poslední minutu, kdy jsem skoro usnul, jsem radši přetočil a doufal, že druhá píseň přinese zlepšení. Další song se sice maličko urychlí a je tu něco, co by vzdáleně starého Mansona mohlo připomenout, stále to ale není ono, něco tomu chybí, „Pretty as a Swastika“ si tedy pochvalu nezaslouží. „Leave a Scar“, třetí pořadová, má na začátku celkem chytlavý riff, jinak stále to samé – pomalé a uspávající. U páté „Arma-Goddamn-Motherfuckin’-Geddon“ jsem slyšel rytmus „Rock Is Dead“„Mechanical Animals“, sice se možná jen jedná o mou domněnku, ale spojené to nějakým způsobem být musí. Nicméně tu konečně dochází ke zlepšení a já začínám mít z poslechu aspoň menší radost.

Album běží dál a vyskakuje tu „Blank and White“, která se ani nijak neliší od prvních čtyř písní, klidně se mohla vypustit, nemá nic extra a nezanechá ve vás nic. Pokud jste po prvních šesti kouscích skoro usnuli, tak „Running to the Edge of the World“ a „I Want to Kill You Like They Do in the Movies7 vás dorazí definitivně. Tyto dvě spojuje jedna prostá věc – délka! Jak délka názvu, tak délka skladby je až zbytečně moc protáhlá, dohromady mají 15 minut a 25 vteřin, kdyby se aspoň jednalo o něco pořádného, a ne ukolébavky. Přiznám se, že ani jednu z těchto písní jsem nedoslechl celou, protože se to nedalo. U dalších tří songů se opět neodehrává žádná změna. „We’re from America“, dvanáctá píseň, která je bezpochyby nejlepší a aspoň se přibližuje starší Mansonově tvorbě, pokud jste při poslechu neusnuli a vydrželi až sem, aspoň se vám dočká menší odměny. „We’re from America“ dosahuje nejvyšších kvalit v tomto albu, ve srovnání se starými je ale u dna. Pokud by deska končila dříve zmiňovanou písní, bylo by to důstojné ukončení, místo toho tu jsou opět tři stejně pomalé a nudné písně.

Sečteno a podtrženo, Marilyn Manson opět své fanoušky nepotěšil; co začal na „Eat Me, Drink Me“, zde dokončil. Při úplně prvním spuštění jsem konce některých písní přetočil, nedalo se to snést, při druhém už jsem ale vydržel, nijak odvázaný jsem z toho nebyl. Album je zbytečně roztahané, určitě takových 11 písní by zde naprosto stačilo. Chybí tu pořádný nářez, po kterém si Mansona zapamatujete a při zaslechnutí jeho jména se vám tato píseň vybaví. Fanoušky, kteří Mansona poslouchají od začátku a mají radši jeho tvrdší tvorbu, potěšeni nebudou. Ovšem novodobí fanoušci, kterým se líbilo „Eat Me, Drink Me“, si můžou oblíbit i toto. Nic to však nemění na tom, že „The High End of Low“ je slabé.


26 komentářů u „Marilyn Manson – The High End of Low“

 1. Nečekal sem zázrak, ale takhle strašný taky ne. Stejnej shit jak Eat Me, Drink Me. Příde mi to o ničem, Manson už se vystřílel, od tý doby, co se snaží hrát si na umění, to stojí za hovno. Jedna velká NUDA!!! :-!

 2. tak vidím, že jsem jediný, kdo hodnotí Mansonovic hocha nadprůměrně.. pro mě to zas taková katastrofa není, moc jsem nečekal a moc jsem taky nedostal – pár solidních písní, hodně vaty.. sečteno podtrženo mírný nadprůměr.. ;-)

 3. Nadprůměr? :D Corey(8) si to poslouchal s 10 kouskama v sobě? :D
  Já bych tomu dal 10% prostě ŽAVES -> Žádný velký sraní. Humus album bleeee.

 4. ne, jenom hudbu neposlouchám podle toho, kolikrát někdo řekne fuck nebo počtu “uber-fucking-heavy” songů.. :-P

 5. úplný súhlas s Coreym. ani pre mňa to neni až taká katastrofa ako pre ostatných, ale je to to móóc rozťahané a miestami až vyložene nudné. nad ďalším albumom by sa mal pán MM poriadne zamyslieť čo vlastne chce

 6. nikdy jsem mansona neměl rád, nikdy mě nebavil, a ani tentokrát nezklamal…..musim přiznat, že jsem oslechl jen pár songů kvůli kolegovi do recenze ale prostě vůbec nic…. :D

 7. Corey(8) sice nechápu proč si psal, že neposloucháš hudbu podle fuck a bla bla. To jsem neřek, ale to album je akorát dobrý jako uspávačka. Jooo kdyby byli ceny za nejlepší uspávačku Manson má v kapse jednu cenu. Ale říkat, že je to nadprůměr? To nepochopím. CHápu, že 100 lidí 100 chutí, ale tohle pro nikoho nemůže bejt dobrá hudba :) To je nuda

 8. Takže… zkusil sem to poslechnout ještě jednou a našel sem jeden klad – už dlouho sem se tak dobře nevyblil:D :D :D

 9. :-D :-D Pravda. Já teď na to vaše doporučení poslouchám Dream Theater a nejvíc s emi páčí The Best Of Time, kterou věnoval Portnoy svému umírajcímu otci. Super.

 10. uNs_: Podle toho smajlíku ti mohlo dojít, že to byla jedna velká ironie. :-P Ty nechápeš, jak to pro někoho může být nadprůměr, někdo zas nechápe, jak o tom můžeš psát to, co píšeš. Holt nevybereš si.. tohle už ironie není.. ;-)

 11. a just si za tím hodnocením stojím.. :-) “Zbytek redakce hodnotí” mě začíná bavit.. :-D

 12. nááhodou se mi to celkem líbí to novéé album.. A kdopak jede dnes na MM do BRnaa????:) :-) :-P

 13. no nepřežente to zas s tou kritikou, me se to album libi neni nejlepsi ale takovou kritiku si nezaslouží.manson už nikdy nebude dělat takový nářezy jako dřív a ani me to niak nemrzi me se libi kazde album

 14. :-D Corey(8) řekl koukám svým kamarádům ;) :D
  Ja: Aha, takže se Ti líbí každé album? Tudíž, když bude na hovně napsáno Marilyn Manson tobě se to bude líbit, protože ho vydal do světa Manson?

 15. Byli jste dneska nekdo na koncerte v Brne? Dost dobry ojeb teda. Hrat hodinu a ctvrt a pak se sebrat a bezeslova odejit, tak to jsem jeste nevidel. Navic v posledni casti koncertu, kurvil pisnicky neustalym prerusovanim a zastavovanim a blbymi kecy. To mi za ten litr fakt nestalo. Nikdy vice…

    1. Hele, tak mi napis na ICQ a muzes mi napsat zhruba jak to probihalo, ja to pak prepisu do nejaky lepsi formy. Nechci kopirovat idnes, 276091057.

 16. Tak se mi zdá, že to na tom koncertě Mr. Manson pěkně ojebal. S takovouhle by se vážně už měl jít zahrabat a neztrapňovat se :-?

 17. No já se budu High end of low zastávat, ale teda to Brno mě zklamalo tak moc, že to ani není možný! Teď z něj čiší taková arogance, ale ne Mansonovská – připadá mi jako idiot co jen rejžuje prachy.. Jednoduše to nechápu, nedávno jsem si pustila DVD Guns,God and Government a kde je ten manson v korzetu, na chůdách, v gládech,s dokonalým makeupem? Řekla bych, že definitivně v prdeli! :-(

 18. Jo ale za to zřejmě oslovil ty, které před tím překvapoval jen občas. Mě osobně album baví a o tom to je. Zdá se, že chtěl oslovit jiné a jinak. Mě naopak přijde 07. Running to the Edge of the World jako naprosto skvělá skladba. Možná proto, že si nezakládám na nářezu… i když to vzhledem o obsahu písně zní paradoxně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.