Alkerdeel

Alkerdeel (BE) a spol v Praze 30.10.

Alkerdeel ztělesňují vše odpudivé, co je na black metalu přitažlivé. Téměř neúnosně hutná temnota prostupuje dronem i blast beatem a nádech sludge znepříjemňuje už tak masivní rituál podivnosti. Belgičané přijedou poprvé do Čech, a to ve společnosti žánrově spřízněných krajanů Witch Trail. Vydařené nové album znovu představí i pražští rumoví černokněžníci Voluptas.

ALKERDEEL raw black | drone | doom | Consoling Sounds | BE
facebook.com/alkerdeel
alkerdeel.bandcamp.com
Regardez ses yeux: youtube.com/watch?v=YLit0pGKPD8
live: youtube.com/watch?v=VdpZWnn5PKI

Belgie vyvrhla již mnoho prapodivných hudebních experimentů. Těžko byste ale hledali spolek, kterému tak moc zachutnal hnus. Alkerdeel si přetvořili black metal na zapáchající svinstvo složené z nelibozvučných tonů řezavých kytar, absolutně syrového zvuku, nelidských skřeků a zběsilého bordelu, a tak jako čert na obalu jejich posledního alba Lede, s okázalou neúctou vystrkují zadnici na všechny žánrové modly. Avšak žerty stranou, veselo vám při poslechu jejich tvorby rozhodně nebude. Ať už se jedná o všechny jejich řadové desky, které byly pro znásobení nedokonalosti nahrány vždy živě, nebo oslavovanou kolaboraci z Gnaw Their Tongues, Akeerdeel dokazují, že jsou velkými mistry proměny všeobecného diskomfortu v ryzí šílenství a naživo svoje umění přetavují v neopakovatelně nesnesitelný zážitek.

>

WITCH TRAIL black | post-black | BE
facebook.com/WitchTrail/
witchtrail.bandcamp.com
live: youtube.com/watch?v=I-jjdeSOH7Y

Do špinavého černěthrashového základu se Witch Trail vkrádá čím dal více post-metalových, sludgeových a jinak vybočujících momentů, na své kořeny však rozhodně nezapomněli. Toto trio z belgického Ghentu si libuje v přímočaré brutalitě, kterou umí přenést do živých vystoupení tak dobře, že jim to vyneslo i pozvání na prestižní Roadburn festival. Jejich debut Nithera ale naznačuje, že pouze s tím se rozhodně nespokojí a budou nadále překvapovat neotřelými riffy.

VOLUPTAS black | rum | avantgarde | CZ
voluptas.bandcamp.com
live: youtube.com/watch?v=itzN1-rnEJo

Black metal, punk, doom, saxofon a rum. Hodně rumu. Voluptas v sobě umně mísí lásku k této čarovné alkoholické tekutině a k různým zákoutím a subžánrům tvrdé hudby, které dávají dohromady osobitý  avantgardní celek. A zásoby rumu si nezapomenou ani na toto vystoupení. Poteče totiž po jejich debutu Ved Rums Ende, který právě v Žižkostele pokřtí.

Vstupné dobrovolné v rozmezí 280 Kč – 360 Kč, pouze na místě.
Entry voluntary in the range 280 CZK – 360 CZK, on the spot only.

DATUM: 30.10.
START: 19:30
MÍSTO: Žižkostel (Náměstí barikád 1, Praha 3)

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/946599172133693/

Heartnoize Promotion | www.heartnoize-promotion.cz

[tisková zpráva]

Alkerdeel


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.