Tengri, Tummo, Blues for the Redsun poster 2017

Tengri, Tummo, Blues for the Redsun v Napajedlech a ve Vsetíně

Na přelomu března a dubna se proběhnou dva společné koncerty TENGRI/TUMMO/BLUES FOR THE REDSUN.

31. 3. 2017 – NAPAJEDLA bar Malina
https://www.facebook.com/events/1858154774432948/

1. 4. 2017 – VSETÍN klub Vesmír
https://www.facebook.com/events/268516840247154/

Tengri (atmospheric instrumental post rock – Praha)
monketengri.bandcamp.com
…faktorem, kterým se TENGRI odlišují od drtivé většiny (i zahraniční produkce), je užití houslí, které obstarává Sašo. Jeho party jsou ve výrazu TENGRI plnohodnotným nástrojem, kdy se tóny houslí objevují v poměru k ostatním nástrojům více než méně a neslouží jen jako dekorační prvek. Housle zcela jasně evokují jejich folklórní podstatu, což se tak nějak u tohoto nástroje dá předpokládat, a drží se v klidnějších vodách…(Coornelus,fobiazine.net)

Tengri, Tummo, Blues for the Redsun

Tummo (heavy stoner hardcore – Brno)
tummo.bandcamp.com/
…hudební kořeny TUMMÖ nejsou jen ve výše zmíněných kapelách, ale sahají o hodně dál. Ať už ke starému švédskému death metalu nebo třeba k BLACK SABBATH či EYEHATEGOD. Je to mix temného hardcore, pomalého slugde, stoner rocku a punkové intenzity, kdy se valivé střední tempo rázem změní ve svižnější pasáž okořeněnou třeba kytarovou vyhrávkou nebo sólem. A tomu všemu vévodí záhrobně znějící naléhavý řev…(Burry, abysszine.com)

Blues For The Redsun (sludge drone – Holešov/Petržalka)
bluesfortheredsun.bandcamp.com
…jinak na těžký bahno bych měl taky tip z killed by brno, nahrávka zatim není a hráli poslendí, osobně sem měl už tězce pod kůží, ale stejne si vybauju, že mě to fakt zaujalo, tak kdybyste to někde viděli na plakátu…(Sud, marastmusic.com)

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.