Troy von Balthazar + Kalle v Praze

Troy von BalthazarTroy von Balthazar (USA – Siluh Records)
support: Kalle
25. května 2016, 20:00
Praha – kavárna Potrvá
Vstup: 200/250 CZK 

Do Prahy už poněkolikáté zavítá Troy von Balthazar, světoběžník, básník a nekorunovaný král melancholie, současně ale také kdysi geniální hlas geniálních Chokebore, kapely, která v 90. letech definovala, co znamená slowcore. S Chokebore vydal Troy celou řadu zásadních desek a písní, aby poté, co jeho kapela své aktivity omezila, pokračoval po nastoupené cestě sám. Jeho sólové desky (jedna z nich vyšla v roce 2009 na domácím labelu Silver Rocket) zachovávají všechno důležité: nenapodobitelný zpěv, posmutnělé i trochu záhadné texty a lenivou atmosféru dne stráveného na pláži.

Troy von Balthazar je letos opět na cestě a kromě svých písní (které mají stále tu vlastnost, že se vám uhnízdí v hlavě a už ji neopustí) přiveze i svoji poslední desku s názvem Knights of Something. Nabízí na ní třináct nových skladeb, o kterých například říká: „To, co dělám, negeneruje žádné peníze. Ale hudba je to jediné, co mě zajímá… je tu ten reálný svět, ve kterém nic nemám, a pak je tu ten druhý svět, ve kterém cítím obrovskou Sílu. Je to jako Hvězdné války.

Zastavte se ve středu 25. května v kavárně Potrvá, prohoďte s Troyem pár slov a hlavně si to celé poslechněte. Společně s ním zahrají táborští Kalle, kteří se pomalu začínají věnovat přípravě své další desky, takže se máme na co těšit!

Troy von Balthazar: http://www.troyvonbalthazar.net/
Troy von Balthazar, Lemon SeedKnights of Something: https://www.youtube.com/watch?v=6OtL3BbN7Co
Kalle: https://kallesound.bandcamp.com/
Silver Rocket: http://www.silver-rocket.org/
Scrape Sound: http://www.scrapesound.org/

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.