I Am Mother

Filmový eintopf – červen 2019

I Am Mother

H.:
1. I Am Mother
2. Annabelle Comes Home
3. Di qiu zui hou de ye wan

H.

H.:

Zatímco letošní filmové léto se tváří až nezvykle slibně (o čemž se podrobněji pobavíme příště a přespříště), jeho předvoj v podobě června nenabízí mnoho lákavého. Přesto se pokusme z té slaboty vydolovat alespoň tři snímky.

O úrovni letošního června ostatně svědčí i to, že sem musím napsat další přírůstek do univerza „The Conjuring“ v podobě „Annabelle Comes Home“, což je už třetí díl ve spin-offové větvi s jednou fakt ošklivou panenkou (furt si nedokážu představit, že by někdo chtěl mít doma takhle hnusný krám). Duchařiny moc nemusím, ale první dva díly „The Conjuring“ docela respektuji jako to lepší, co tahle hororová odnož nabízí. Spin-offy „The Nun“ i obě „Annabelle“ mě nicméně spíš nudily („The Curse of La Llorona“ z téhož vesmíru jsem ještě neviděl), takže ani od třetího dostaveníčka s panenkou si toho moc neslibuji. Návštěvu kina asi tentokrát vynechám.

Asi nejzajímavěji se ovšem tváří nové sci-fi z produkce Netflixu s názvem „I Am Mother“. I vzhledem k minimu herců to vypadá komorněji (což nevadí), ale téma je typické science fiction – lidstvo prakticky vyhynulo a jeho obnovu má na starosti robot Matka. Zatím má v rukávu prvního testovacího človíčka, ale asi je jasné, že jejich rodinou idylku někdo naruší, protože jinak by to nemělo o čem být.

V naší kinodistribuci se v červnu objeví ještě čínské drama „Di qiu zui hou de ye wan“ („Poslední večery na Zemi“ v české mutaci), které nevypadá úplně marně. Zas tak často se na tenhle druh filmů nekoukám, takže to za mě případně bude spíš takový pokus naslepo, ale tuším, že někoho z vás by tohle teoreticky mohlo zajímat, takže to za pár slov asi stojí.

Tak či onak, mám pocit, že v červnu většinu času tradičně strávím spíš sledováním starších bijáků, abych mohl do filmového koutku nasypat nějaké zaprášené horory.


9 komentářů u „Filmový eintopf – červen 2019“

  1. nedávno jsem objevil jistou stránku “rarelust.com”, kde se dají najít “funkční” odkazy na celkém slušné (myšleno v bizáru) postarší eroto-hororo kousky. Tak ať čekání na Tarrantina pěkně utíká….

    1. Super! Akorát máš už ozkoušený, že je to košer? Ať neuklidňuju s kapesníčkem celou noc antivirák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.