Crawl (2019)

Filmový eintopf – červenec 2019

Crawl

H.:
1. Crawl
2. Child’s Play
3. The Dead Don’t Die

H.

H.:

Červenec a srpen většinou zrovna nebývají přehlídkou zajímavých filmů v kinech, protože tohle období stříbrné plátno většinou okupují letní blockbustery, což jsou zpravidla píčoviny, ale letošek se v tomhle ohledu tváří překvapivě slibně. Tentokrát totiž bude z čeho vybírat…

Francouzského režiséra Alexandre Aju mám v hledáčku od doby, kdy ve svých začátcích naservíroval dva parádní nářezy „Haute tension“ a remake „The Hills Have Eyes“. Jeho následující věci už tak zázračné nebyly a s posledními filmy se navíc odklonil od hororu. Návrat ke královskému žánru prostřednictvím „Crawl“ je tím pádem vítaný, tak snad se Aja pochlapí i co se kvality týče. Vražedné vodní potvory si už před téměř deseti lety vyzkoušel v „Piranha“, tak uvidíme, jak mu sednou aligátoři.

Určitě si nenechám ujít remake „Child’s Play“, ačkoliv musím říct, že zrovna na tenhle počin se s nějakým nadšením netěším. Obecně nejsem úplně fanda remaků a točit remake v momentě, kdy původní série stále žije a připravuje se její pokračování (i když v podobě seriálu), mi přijde jako echt kokotina. Neméně mě prudí posun hlavní postavy, protože tentokrát Chucky nemá být hračka poslednutá duchem sériového vraha vyznávajícího voodoo, ale prachobyčejný porouchaný kus plastu a obvodů. To teda nic moc. První zkazky nicméně slibují alespoň dost krve, tak snad to nebude až takový fail.

Nejvíc kultovní zombie komedií vůbec je dle mého skromného názoru stále „Braindead“; „Shaun of the Dead“ mi přijde jako nepochopitelně přeceňovaná záležitost. Myslím, že „The Dead Don’t Die“ prvenství Jacksonova letitého fláku nemá šanci ohrozit, ale snad půjde alespoň o pohodovou podívanou. Čím se ale novinka Jima Jarmusche může pochlubit okamžitě, to je jednoznačně hvězdné obsazení. Moc od toho ovšem nečekám.

Mimo pořadí nutno připomenout ještě jednu věc. V červenci bude v kinech opětovně uveden jeden z nejlepších českých snímků všech dob. „Spalovače mrtvol“ na velkém plátně prostě chceš.


11 komentářů u „Filmový eintopf – červenec 2019“

 1. Ještě doplním – včera jsem byl na Midsommer (od režiséra loňského Hereditary) a teda bizár je to šílenej. Na hororovym poli ho bude tento rok u mě těžko něco překonávat.

  1. Kde jsi to viděl? V ČR je to v kinech až od 1. srpna (což je důvod, proč jsme si to taky nechali na srpnovej topf). Já se na to každopádně do kina chystám též…

   1. Ajo, já myslel, že to jde teď od čtvrtka. V Aeru byla včera 2x vyprodaná předpremiéra. Obě projekce narvaný po strop mě sice potěšily, ale na druhou stranu, když ve vypjatých scénách se lidi hurónsky smějou, protože tam je vidět něčí péro, tak se fakt na jazyk dere něco o těch perlách a sviních.

 2. Jinak z filmů zmiňovaných tady jsem byl už na Crawl a The Dead Don’t Die. Crawl mě docela bavilo, příjemná animal naháněčka, což se v kinech už moc nevidí, na jedno podívání fajn. The Dead Don’t Die byla strašná sračka :D Child’s Play plánuju v kině na příští týden…

 3. U těch the Hills have Eyes, do toho jsem se nikdy nedostal. Karavan, poušť, něco jako zombíci. Nikdy mě v tom nic nevylekalo ani žádný mystično, nebo snad goréčko, prostě nic…. To se radši 2x po sobě podívat na Vlčí boudu a užít si atmošku domácích hor…

  1. Hele a fakt máš na mysli ten remake? Já to pravda viděl akorát v unrated verzi, ale ten film je od půlky zaflákanej krví a kusama těl odshora dolů. Ať už si vybavim sebevraždu brokovnicí na začátku, upálení dědka na stromu nebo mrazák plnej kusů těl, tak rozhodně alespoň to gore bych tam obhájil.

    1. Tak pak se toho remaku neboj. Mně ten původní film přišel taky celkem připitomělej, naštěstí je to nebe a dudy.

  2. Za mě to je jeden z nejlepších novodobejch hororů a nejspíš nejlepší hororovej remake. Skvělej film.

   Jinak komplet série The Hills Have Eyes se taky v dohledný době objeví ve filmovym koutku. Už mám nějakou chvíli napsaný všechny čtyři filmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.