Wrong Turn (2021)

Filmový eintopf – leden 2021

Wrong Turn (2021)

H.:
1. Wrong Turn
2. Butchers
3. Hunted
4. Bloody Hell
5. Psycho Goreman

Dantez:
1. Promising Young Woman

H.

H.:

Asi nejzajímavěji v lednu vypadá nový díl „Wrong Turn“. Tahle hixploitation série v minulosti nastřádala celých šest dílů a tenhle bude sedmý. Nebude ale navazovat na předešlé části a pokusí se o restart značky. Což asi dává smysl, protože nejpozději od trojky šel „Wrong Turn“ cestou hodně levné zábavy. Novinka se tváří, že snad měla i nějaký rozpočet, a podle upoutávky to dokonce nevypadá tak zle, jak bych od sedmého bijáku čekal. Přinejmenším z povinnosti se určitě podívám.

Klasickou hororovou formuli – shodou náhod totožnou jako „Wrong Turn“ – bude pravděpodobně nabízet také kanadský zářez s všeříkajícím názvem „Butchers“. Budeme se moct těšit na klasický koncept: mladí hezcí lidé na výletě do přírody versus banda místních sadistických buranů.  Zdá se, že „Butchers“ se hodlá soustředit na realističnost a brutalitu, tak snad si na tom nevyláme zuby. Když se bude dařit, třeba z toho vyleze slušná žánrovka.

„Hunted“ sice vyšlo v některých teritoriích už loni, ale v lednu snímek dorazí na Shudder, takže toho zneužiju a napíšu ho sem. Pod neoriginálním názvem se skrývá kombinace lesního survivalu a rape & revenge bez toho rape. Dva kořeni unesou mařku, aby si s ní zašpásovali proti její vůli, ale po cestě mají bouračku a holka utíká lesem, zatímco chlíváci jsou jí v patách. Karty se ale obrátí a z oběti se stane lovec. Asi nepůjde o nic zvláštního, ale doufám v koukatelnou jednohubku.

„Bloody Hell“ už bude strašná bejkárna. Ostatně co jiného čekat od filmu, v jehož upoutávce hrají Korpiklaani. Každopádně: schizofrenik versus úchylná rodinka v humornějším balení.

Další vtipnost bude servírovat „Psycho Goreman“, kde se dozvíme, jak by to mohlo vypadat, když malá děcka dostanou svého vlastního démona.

Dantez

Dantez:

Trailer „Promising Young Woman“ upoutá a znechutí zároveň. Může jít o zajímavý pohled na exploitation žánr, pokud ovšem nedojede na feministické tendence a snahu zavděčit se mainstreamovému publiku pomocí rádoby-cool vizuálu a výpravy. Film mě navíc zajímá kvůli Carey Mulligan, která ve filmu vystupuje ze své komfortní zóny a namísto spravedlivé ženy v neprávu hraje podvratnou, badass svini.


10 komentářů u „Filmový eintopf – leden 2021“

 1. By mě zajímalo, jak to myslíš s tím feminismem, když feministický je patrně už i námět.:D
  Navíc ten film nevypadá jako něco pro intelektuála, takže někomu se zavděčit chtít asi musí, jinak by to tvůrci finančně moc nedomysleli…
  Taky věta o tom, že danou rolí vystupuje ze své komfortní zóny, mi nedává moc smysl… asi to myslíš tak, že jinak hraje správňačky, ale to přece neznamená, že je tohle pro ni mimo komfortní zónu.

  1. V tom případě by filmy jako I Spit on your Grave nebo Ilsa, She Wolf of the SS apriori feministické. Jinak nevidím důvod, proč by film tohoto ladění nemohl mít přesah. Správňačku nemyslím, spíše pasování se do té “hot” polohy mi přijde mimo její standard, ale je pravda, že jde spíše o dojem.

   1. A ony nejsou? Jasně, tvůrci to tak třeba nezamýšleli, ale co jiného je film o ženské hrdince, co se postaví proti útlaku nebo násilí?
    Prostě mi to tvé vyjádření připadá jen jako taková ta čecháčkovská primitivní potřeba si plivnout na slovo feminismus (o kterém vím nejlépe úplné hovno). Ale třeba se pletu…

    1. Nevím. Tvářit se, jakože hodně filmů v posledních pár letech nedojelo na nucenou female power podle mě není na místě. Ta obava mi přijde opodstatněná, čecháčkovství hledej v novém klipu Landy.

     A dík za koment k recenzi.

     1. Jo, pitomé agitky nebaví nikoho, ale nadávat na feminismus ničemu nepomůže. To bys při své inteligenci mohl vědět.
      Na nový klip Landy se dívat nebudu (ano, vím, o co jde, právě proto se na to dívat nebudu). Ostatně s Landou bych se asi ani nebavila, páč bavit se s kretény mě extra nebaví.

 2. dotaz: A kvůli čemu se jako ta nadějná děvčice mstí ?? Jsem to nepobral ani z ukázky ani ofic. textu distributora …

  1. Ještě jsem to neviděl a osobně si to nechci zjišťovat, ale řekl bych, že v plot summary na wikipedii to vyčteš.

   1. no jako že na znásilnění to moc nevypadá. Spíš ji tak možná někdo plácl po prdeli nebo od ní opsal v mládí ročníkovou práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.