Blade Runner 2049

Filmový eintopf – říjen 2017

Blade Runner 2049

H.:
1. Blade Runner 2049
2. Cult of Chucky
3. Leatherface

H.

H.:

V říjnu lze jen velice těžko dosadit na pozici nejočekávanějšího filmu cokoliv jiného než pokračování kultovního „Blade Runnera“. Myslím, že nebudu vůbec přehánět, když původní film z roku 1982 označím jako jeden z nejlepších sci-fi snímků vůbec, takže očekávání a především nároky nemohou být nízko. S odstupem 35 let bych od Hollywoodu čekal pomalu spíš remake než klasické pokračování, ale ještěže tak, tohle je ještě ta příjemnější varianta. Přesto nemohu tvrdit, že bych od „Blade Runner 2049“ očekával nějaké velké zázraky, radši se snažím vyhlížet střízlivě, abych pak nebyl o to víc zklamán, neřkuli rovnou znechucen. Už za pár dnů se v kinosálech dozvíme, jak to dopadlo.

Vedle toho říjen nabídne další díly hned tří dlouhých a známých hororových sérií, ale dva z těchto filmů se bohužel do kina vůbec nepodívají a jdou rovnou video, což mi vzhledem k věhlasu daných značek přijde poněkud zvláštní. Přesto asi nejvíce věřím vraždící panence Chucky, která v sedmé části hodlá pěstovat svůj kult. Vůbec bych se nezlobil, kdyby šlo o podobně odlehčenou a komediálnější věc jako „Chuckyho nevěsta“ a „Chuckyho sémě“, ale hádám, že „Cult of Chucky“ se tentokrát nebude snažit rozesmívat…

U posledního místa jde o souboj dvou sérií, které začaly fantasticky a postupem času se propadly do neobjevných béčkových vod – jedna z nich je už letitá, druhá začala teprve před 14 lety. Ale tak abych to moc neprodlužoval, vypíchnu nakonec „Leatherface“. Legendární Thomas Hewitt bude motorovou pilou řezat již poosmé, ale nečekám, že by novinka nějak vybočila z linie v novém tisíciletí, již započal remake z roku 2003, zato však očekávám, že opět půjde o pořádný přísun kečupu. Nový film se bude dějově odehrávat ještě před originálním „Texaským masakrem motorovou pilou“ (1974) a měl by přiblížit, jak se z „Tomáše Hjůvita“ stal zaostalý magor s maskou z lidské kůže na držce (a s motorovou pilou v ruce – samozřejmě). Výsledek může vzhledem k nepříliš vysokému očekávání jen překvapit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.