Nightfall - Cassiopeia

Redakční eintopf #46 – leden 2013

Nightfall - Cassiopeia
Nejočekávanější album měsíce:
Nightfall – Cassiopeia


H.:
Nightfall – Cassiopeia
Index očekávání: 8/10

Ježura:
Nightfall – Cassiopeia
Index očekávání: 8/10

Kaša:
Hatebreed – The Divinity of Purpose
Index očekávání: 8/10

nK_!:
Rotten Sound – Species at War
Index očekávání: 7/10

Stick:
Circle II Circle – Seasons Will Fall
Index očekávání: 8/10

Tradiční prosincová blamáž se už v lednu naštěstí neopakuje, díky čemuž si každý najde to svoje, na co se může těšit. Největší index natěšenosti v redakci se týká řeckých Nightfall, v jejichž desku “Cassiopeia” vkládá své naděje hned 40% redakce. Ve výčtu ovšem nechybí ani novinka hardcorové úderky Hatebreed, ípko severských řezníků Rotten Sound, nebo nové album Američanů Circle II Circle. Za zmínku jistě dále stojí i chystané počiny třeba od Riverside, Helloween, Voivod, Hate, Koldbrann, Crashdïet nebo Cult of Luna. Jak vidno, výběr bude pestrý…

H.

H.:

Tentokrát jsem se svým eintopfem váhal až do poslední chvíle, jelikož jsem neustále čekal, jestli se neobjeví konkrétní datum vydání nového alba Darkestrah, kteří by neměli konkurenci. Jelikož se tak nestalo, vyhledal jsem útočiště u řeckých chameleonů Nightfall, jejichž obecně velmi nedoceněná tvorba pro mě vždy znamenala takového černého koně. Ať už to byl dřevní death v první půli 90. let, experimentování s rockem a gotikou, pozdější melodický death metal, nebo současná podoba jakési kombinace black, death, doom a gothic metalu, tahle kapela měla vždy své kouzlo a i přes na první pohled dost divoké stylové kotrmelce jasný rukopis. Nejen z tohoto důvodu, ale zejména proto, že mám většinu jejich desek opravdu rád, jsem ochoten si na ně vsadit jako na favority lednového klání. Předpokládám sice, že “Cassiopeia” se bude vesměs nést ve stylu předchozího “Astron Black and the Thirty Tyrants”, nicméně ke štěstí mi to bude stačit, jelikož první ukázka “Oberon & Titania” zněla velice slibně.

Ježura

Ježura:

Co se mě týče, lednový eintopf ovládly dvě death metalové kapely, které sice nepatří na vrchol popularity, ale na ten kvalitativní alespoň v rámci žánru určitě ano. Jsou to kapely Hate (Polsko) a Nightfall (Řecko) a já jsem opravdu náramně zvědavý, jak se jim podaří navázat na opusy “Erebos” a “Astron Black and the Thirty Tyrants”, které doposud jejich diskografie uzavíraly. A jelikož si musím vybrat mezi novinkami jen jednu, bude to ta z dílny Nightfall. Ne, že by ve mně “Solarflesh” od Hate nebudilo velká očekávání, ale od “Cassiopeia” toho zkrátka čekám opravdu hodně, protože Nightfall prostě umí jako málokdo.

Kaša

Kaša:

Dlouho jsem se rozhodoval mezi novinkami Voivod a Hatebreed. Nakonec jsem se přiklonil k partě kolem Jameyho Jasty, která na svou novinku “The Divinity of Purpose” nechala čekat tři roky. Vzhledem k tomu, že kapela ohlásila návrat k prvním albům, tak přilila olej do mého ohně nedočkavosti, protože i když pozdější alba považuji za vydařená, tak peckám jako “Perseverance” a “The Rise of Brutality” se nevyrovnají. Novinka by měla mít právě k těmto počinům hodně blízko, takže se nechme překvapit, jestli Jasta dostojí svého slova. Dle první zveřejněné skladby “Put It to the Torch” to vypadá nadějně a snad bychom se mohli dočkat prvotřídní HC/metalové jízdy.

nK_!

nK_!:

Tak ten nový rok načneme hned pěkně z ostra novinkou grindového kultu Rotten Sound z mrazivého Finska. Jak je v poslední době zvykem, vychází nové EP skoro každý rok, takže se zainteresovaný posluchač může pravidelně těšit na pekelný nášup toho nejbrutálnějšího, co mu může severská scéna nadělit. To bude zase krve a ustřelených hlav, hehe.

Stick

Stick:

I přes to, že vychází novinka mých dlouholetých oblíbenců Helloween, jako kapelu už je tolik nesleduju a jejich poslední EP mě vyloženě znechutilo, takže musím sáhnout po jiných svých oblíbencích. Jako velký milovník Savatage zbožňuju i ostatní projekty spojené s touto kapelou. Ať už jde o Jon Oliva’s Pain Jona Olivy nebo Circle II Circle zpěváka Zaka Stevense, vždy jde o kvalitní materiál. Nabuzený vynikajícím koncertem Circle II Circle v Brně se nemůžu dočkat jejich nové desky, od které očekávám nově probuzenou závislost na celém fenoménu Savatage a kapelách spojených s tímto jménem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.