Corporate Animals (2019)

Corporate Animals (2019)

Corporate Animals (2019)

Země: USA
Rok vydání: 2019
Žánr: chabý pokus o komedii

Originální název: Corporate Animals
Český název: Jako zvířata

Režie: Patrick Brice
Hrají: Demi Moore, Jessica Williams, Ed Helms

Hrací doba: 89 min

(Budou spoilery.)

Nejde tomu odolat, člověka prostě občas přepadají masochistické sklony. Sledování filmů jako „Corporate Animals“ k masochistickým činnostem nesporně patří. Bylo mi už v předstihu nad slunce jasné, že tohle bude nehorázná píčovina. Věděl jsem, že se u toho budu nudit a pak si budu nadávat, jaký nejsem strašný idiot, že jsem s takovou blbostí zabíjel čas. A přesto jsem si „Corporate Animals“ pustil…

A hádejte co. Tenhle biják skutečně je píčovina, s nímž nemá smysl ztrácet čas.

Jestli patříte mezi 3573 zoufalců, kteří v roce 2018 zavítali do kina na domácí sračku „Teambuilding“, při „Corporate Animals“ pravděpodobně dostanete pořádnou dávku PTSD, protože obě tyhle zhůvěřilosti sdílejí totožnou premisu: firma vezme svoje zaměstnance a pošle je do divočiny na teambuilding. V obou případech se má navíc jednat o komedii. „Corporate Animals“ se oproti české mutaci daného tématu navíc snaží přimíchat i nějaký ten černý humor a rádoby hororové prvky (právě příslib hororu mě ke sledování přemluvil). A jedná se o dost zoufalý pokus, ale k tomu se ještě dostaneme.

Trochu toho PTSD by si u filmů jako „Corporate Animals“ mohli zažít i ti, kdo nějaký firemní teambuilding zažili na vlastní kůži. Pokud se k takovým nešťastníkům podobě jako já řadíte, pravděpodobně budete souhlasit, že jde o jednu z nejhorších věcí, jakou lze v zaměstnání zažít. To i pracovat je zábavnější, haha! Když tedy na začátku sledujeme, jak se partička kancelářských zaměstnanců marně snaží spolupracovat a pohnout s kamenem, člověk si vzpomene, jak kdysi podobné kraviny musel dělat taky. Ne snad, že by se něco takového dalo „Corporate Animals“ přičíst k dobru. V narážkách na korporátní prostředí si totiž snímek počíná stejně slaboduše a prvoplánově jako v čemkoliv jiném.

Firma, o níž ve filmu běží, vyrábí konzumovatelné příbory. Ředitelka společnosti je arogantní, namyšlená a nesympatická pizda a jako postava podporuje zaryté stereotypy plebsu, že každý manažer musí být automaticky absolutní kokot už z definice. Chápu, že se jedná jen o film a že nějakou míru nadsazenosti lze asi očekávat, přesto si nemůžu odpustit poznámku, že kdyby jakoukoliv firmu vedl takový kretén, zkrachovala by dřív, než by cokoliv vydělala. No, asi ne náhodou se společnost skutečně nachází před krachem.

Každopádně, pár zaměstnanců se přesto vydá na teambuilding do jeskyní, a protože zmiňovaná manažerka je fakt vylízaná, naordinuje pokročilou trasu. Přítomný instruktor na to kdovíproč přistoupí. Vlezou do jeskyně, zasype se vchod, instruktor zdechne a dál už sledujeme jen konverzačku v jedné místnosti jeskyni, kde humor typicky suplují sexuální narážky tak primitivní, že i nadržený pubertální středoškolák by vymyslel sofistikovanější. Připravte se na perly jako: „You‘ve never eaten me out while I‘ve given you a rimjob.“.

Corporate Animals (2019)

No, a co ten horor a černý humor? Naše partička uvízla v jeskyni, brzy dojdou potraviny i voda a opodál leží mrtvý instruktor. Dotyční si demokraticky odhlasují kanibalismus, jen aby zjistili, že někdo už si v předstihu šlohnul ruku a soukromě ji užíral. Hahaha, bžunda na kvadrát. Rozhodně byste neměli očekávat hororovou komedii nebo komediální horor. „Corporate Animals“ je jednoduše hloupá a prakticky nevtipná komedie s jednou sežranou mrtvolou. Výsledek nestojí za podívání ani v případě, že vás extrémně vzrušuje Demi Moore v důchodovém věku, protože tady hraje právě tu největší pizdu, takže vás bude srát.

Celkově dost průser.

Corporate Animals (2019)


7 komentářů u „Corporate Animals (2019)“

 1. Tuhle sračku jsem omylem viděla taky, tedy asi 30 minut, protože zas takový masochista jako H. nejsem. Respektive jsem to ani nezapla já a osobu, co to náhodně pustila, donutila to vypnout, protože jsem zlá.

  1. Ještě k těm představám plebsu… nevím, kolik manažerů znáš ty, já teda znala osobně jednoho majitele jedné společnosti. Zas nic obrovského… asi pár stovek zaměstnanců a můžu říct, že ten člověk byl fakt kokot a tak extrémní škrt, až to bylo vtipný, takže to zas jako takovou fantazii nevidím.

   1. Budeš se divit, ale pár manažerů znám. Dokonce víc než jednoho. Blbci se samozřejmě najdou všude, ale zdaleka ne všichni jsou hajzlové bez svědomí, co pohrdají lidma pod sebou. Naopak bych řek, že takovejch je ve skutečnosti jen mizivý procento.

 2. Ještě jeden komentář a omlouvám se za ot, ale právě proto, že jsem viděla a zažila hodně věcí, jsem došla k závěru, že nechci ztrácet čas prací a podílet se tím na chodu téhle společnosti, protože ji považuju za špatnou.
  Není důvod snažit se a pracovat, protože tu není budoucnost a změní to asi jen destrukce. Jiná cesta už asi není možná. Právě proto pro mě není práce důležitá (jak jsi se ptal, kdo odejde z práce kvůli fesťákům)a úspěchům v téhle směšné společnosti si nevážím.

  Ještě jednou se omlouvám, ale vypovídala jsem se.:D

   1. Myslím, že odpověď na tuto jednoduchou otázku asi nedostaneme. Místo toho zase další nesmyslné spamy v jiných článcích …. clap, clap.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.