Armaroth - False Vision

Armaroth – False Vision

Armaroth - False Vision
Země: Itálie
Žánr: death metal
Datum vydání: 6.6.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Armaroth

Některá proma prakticky neznámých kapel dokážou potěšit, některá naštvat a některá s vámi neudělají prostě… nic. Je samozřejmě jasné, že takové promo nahrávky slouží především k tomu, aby se oslovily nahrávací firmy a získala se zpětná vazba od fanoušků, kamarádů či zinů, jakým je ten náš. Pořádně nevím, jak se k death metalu na EP “False Vision” slovinských Armaroth postavit. Na jednu stranu mladí nadšení kluci, kteří chtějí hrát death metal klasického střihu, a tím vzdát hold svým hrdinům. Na druhou stranu prostě jen další death metal, zapadající mezi hromadou dalších kvalitních kapel, byť s větším jménem.

Tím nechci klukům ani trochu křivdit, práce odvedená v podobě čtyř plnohodnotných kusů (nepočítaje intro “False Vision”) rozhodně patří ke standardnímu nadprůměru žánru. Všechny skladby jsou dostatečně brutální, ale i technické. Najdou se i chvilky pro melodické vyhrávky či sóla. Mám tím na mysli především pěkné sólo v “Labyrinth of Greed”. Vokály se pohybují v klasickém chropotu, jsou ale, pravda, trochu monotónní, drží se neustále v jedné linii.

Již s odpálením “Modern Man” slyšíte ty oldschoolové vzory, ze kterých Armaroth vychází. A to jak z evropské, tak americké školy. Celým EP se táhnou odkazy na Cannibal Corpse, Bolt Thrower, Obituary a další smečky, které psaly a stále píší dějiny extrémní metalové hudby. Šlapavější části jsou střídány sypačkami a tak to jede necelých dvacet minut. Na takto krátké stopáži se nemáte čas ani nadechnout, natož se začít nudit, což hraje Slovincům do karet. Dokázali by však udržet pozornost třeba po čtyřicet minut? Těžko říct. I já jako neskalní fanda death metalu na tomto zářezu neslyším nic, co by mě nějak více zvedlo z křesla. Jde rozhodně o kvalitní řemeslo, ale chybí tam nějaké to vlastní gró, něco, čím bych si mohl tuhle bandu identifikovat od tisíců dalších, v tom vidím zásadní problém.

Jenže podle EP se to hodnotí taky hloupě, kapela funguje cca pět let, tak věřím tomu, že určitě nějaké die hard death metalové vydavatelství osloví a dočkají se plnohodnotného debutu, na kterém by mohli pořádně rozkrýt karty. Šanci rozhodně mají, jejich způsob smrtonosného řemesla do odpadkového koše nepatří. Jen by to chtělo přidat něco ze sebe, nějaké charisma. Ne jen vzít 25 let staré postupy, trochu je promíchat, zrecyklovat, precizně je zahrát a zase předhodit lidem. Možná jsem zbytečně přísný, ale na víc jak na mírný nadprůměr to zatím nevidím. Zatvrzelí fans žánru nechť si přihodí bod a půl, tohle by je mohlo hodně bavit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.