Ascendant - Serenity

Ascendant – Serenity

Ascendant - Serenity
Země: Dánsko
Žánr: death / black metal
Datum vydání: 17.3.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Ascendant

O kousek výše jsme si pověděli o dlouhohrajícím debutu dánské kapely Ascendant, tak teď je načase se podívat také na jeho pokračování. Dva roky uběhly jako velká voda a Dánové se letos v březnu vytasili se svým druhým nosičem, jímž je EP s názvem “Serenity”. Tak pojďme na věc…

“The Alteration” jsem trochu vyčítal, že je žánrově poměrně rozhádané. Samozřejmě nic nemám proti rozmanitosti, právě naopak, ale radši mám rozmanitost vážně mezi různými žánry (tj. ne subžánry metalu), naopak, čistě v rámci metalu mi o něco víc sedí trochu větší vyhraněnost a mix nanejvýš dvou stylů (byť výjimky se jako vždy najdou, o tom žádná). Do hlav muzikantů nevidím, ale podle “Serenity” to vypadá, že nějak došli k něčemu podobnému, protože EP už nemám sebemenší problém označit jako onen death/black metal, ačkoliv přívlastek “experimentální” bych si pořád odpustil.

Ascendant na novince tentokrát opravdu znějí víc jako (modernější) death/black metalová kapela – a hned to jejich muzice sluší o poznání víc. Na “Serenity” už mi to začalo dávat smysl a nemám tu pocit, jako kdyby se mezi sebou některé písničky trochu hádaly nebo tam něco neštymovalo.

Možná si ale vzpomenete, že jsem výše u “The Alteration” říkal, že ani tak Dánům nechybí nápady. To se naštěstí potvrzuje i zde, protože Ascendant vážně dokážou přijít někdy s až překvapivě kvalitními motivy a momenty, především co se kytar týká. Ty podle mě mají asi největší slovo a tvoří to nejzajímavější, co se zde nachází. Osobně jsem si v tomto ohledu oblíbil zejména druhou “Serene”, kde se objeví pár fakt dobrých pasáží. Nicméně ani jisté nápady v takové “When We Blindly Follow the Enigma” rozhodně nejsou bez šťávy.

Celkově na mě “Serenity” působí o poznání lépe a vyzráleji než debut, ten poslech mě docela baví a je na něm ještě znatelnější, že ta skupina v sobě nějaký potenciál má. Jestli ho dokáže i zúročit, to se plně ukáže až na druhém velkém albu, ale tohle EP je rozhodně slibný nástřel…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.