Ascendant - The Alteration

Ascendant – The Alteration

Ascendant - The Alteration
Země: Dánsko
Žánr: death / black metal
Datum vydání: 2012
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Ascendant

Ascendant je relativně mladá metalová partička z Dánska, která vznikla v roce 2006 původně pod názvem Amorém a tvrdí o sobě, že hraje experimental blackened death metal. Nyní se pustíme do krátkého povídání o tom, jak vypadá debutová deska “The Alteration”, jež je venku již dva roky…

Předně jedna věc – můžu hned na začátek s klidem prozradit, že ono slovíčko “experimental” je fakt hodně nadnesené a s opravdovým experimentováním nemají Ascendant společného zhola nic. Tedy přinejmenším já jsem takové nekulturní hovado, že si pod pojmem experimentování prostě nepředstavím drobnosti typu jedna několikavteřinová akustická vsuvka v songu “Shadows of Wealth”… sorry, ale takhle to podle mě prostě s experimentováním nechodí, tohle je maximálně tak nesmělé ozvláštnění materiálu. V případě “The Alteration” tedy mám tu čest s normální metalovou deskou, která v sobě míchá death metal a black metal, je to tak?

Ano i ne. Na jednu stranu v tom vlivy death metalu i black metalu zcela jistě jsou, ale na druhou stranu je na “The Alteration” cítit, že to nahrála poměrně nezkušená kapela, jež prozatím nemá úplně na 100 % jasno v tom, co a jak chce zahrát. To má za následek, že do skladeb dost znatelně pronikají i další vlivy, především z těch modernějších metalových odvětvích. To by samozřejmě nemusela být obecně vůbec chyba, ale v podání Ascendant to zní trochu rozhádaně, jako kdyby si Dánové ukousli příliš velké sousto.

Musí se ale nechat, že po technické stránce je všechno zmáknuto velice slušně až dobře, jak co do zvuku, tak co do hráčských výkonů. Ascendant své nástroje ovládají s jistotou a je to na výsledku cítit; zvuk rozhodně není žádná demo prasárna, ale odpovídající standard dnešní doby…

Ve výsledku není “The Alteration” žádná pecka a na zkušenější kapelu bych byl asi trochu přísnější, ale vzhledem k tomu, že jde o debut, je to slušný odrazový můstek a nějaké dobré nápady v tom jsou. Jen si ujasnit, jakým směrem přesně se vydat hudebně a mohlo by to být zajímavé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.