Brody Dalle - Diploid Love

Brody Dalle – Diploid Love

Brody Dalle - Diploid Love
Země: USA
Žánr: alternative rock / punk rock
Datum vydání: 28.4.2014
Label: Caroline International License External

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Na sólový debut zpěvačky Brody Dalle jsem se těšil z jednoho prostého důvodu. Od dob, kdy jsem doslova žral její punkové The Distillers, už uběhla celá řada let a já ji tak nějak přestal sledovat, takže jsem pořádně ani nezaregistroval, že od rozpadu její původní kapely se pokusila vzkřísit svou kariéru v řadách Spinnerette. Ti se ale rozpadli hned po svém debutu, takže jsem byl zvědavý, jak dlouhou cestu ušla od dob, kdy věčně pod obraz řádila na pódiu s The Distillers, až k momentu, kdy se má umělecky prezentovat jakožto dvojnásobná matka (troška bulváru neuškodí – jedná se o partnerku Joshe HommeaQueens of the Stone Age).

Jedno je jisté, punková krev jí v těle proudí i nadále, jen už je naředěná víc pop-rockem a výsledek je tak (vlastně i logicky) umírněnější a hudebně rozsáhlejší. Hodně mě překvapilo využití trubky v “Rat Race” nebo ještě víc hned v následující “Underworld”. Album je to moderně stylizované a chybí mu taková ta punková neučesanost, ačkoli některé momenty v “Don’t Mess with Me” nebo druhá půle “Meet the Foetus / Oh the Joy” dávají vzdáleně vzpomenout na The Distillers. Ale opravdu jen vzdáleně. Jádrem tvorby Brody už jsou spíš alternativně rockové skladby jako “Dressed in Dreams” (ta je vážně skvělá), “Blood in Gutters” nebo pomalejší kousek “I Don’t Need Your Love”. Právě ty mi přijdou spolu s úvodní trojicí těmi nejlepšími momenty “Diploid Love” a i díky poměrně častým změnám nálad (ačkoli se tak děje stále na území alternativního punk rocku) má album poměrně slušnou životnost.

Příjemná stopáž, příjemné písničky a vyrovnaná Brody Dalle, jíž ten její neurvalý řev trošku schází, ale v konečném výsledku je “Diploid Love” slušná rocková deska, která by mohla oslovit mnohem širší masy než ty, kteří měli kdysi v oblibě The Distillers. Je fakt, že druhé “Coral Fang”Brody nikdy nenapíše, ale svým způsobem je to dobře, protože její aktuální tvorba mi k ní sedí mnohem víc, než umělá snaha být opět tou neurvalou punkovou slečnou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.